X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes PFR: mamy ofertę antykryzysową dla małych, średnich i dużych firm

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 17:45
Instytucje rozwojowe w ramach pakietu antykryzysowego zaoferują firmom kredyty z gwarancjami, dopłaty do kredytów, finansowanie leasingu czy podwyższenie kapitału - oświadczył prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
Audio
  • Paweł Borys powiedział, że przedsiębiorców, oprócz PFR, będą wspierać Bank Gospodarstwa Krajowego, Agencja Rozwoju Przemysłu i Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (IAR)
Prezes PFR Paweł Borys.
Prezes PFR Paweł Borys.Foto: PFR/twitter

Jak powiedział szef PFR instytucje rozwojowe jak PFR, BGK, KUKE czy ARP będą miały ofertę zarówno dla małych, jak i średnich i dużych firm.

twitter premier 1200.jpg
Premier: "tarcza antykryzysowa" to największy polski pakiet wsparcia w historii

- Jeżeli prowadzę sklep, warsztat, zakład produkcyjny i mam problem z dostępem do kredytu, mogę udać się do swojego banku i poprosić o kredyt z tzw. gwarancją de minimis BGK. Ta gwarancja zabezpiecza 80 proc. wartości kredytu. Liczymy więc, że banki będą gotowe takiego finansowania dostarczyć - tłumaczył Borys.

Jak zaznaczył, taka procedura będzie dotyczyła zarówno małych, jak i średnich przedsiębiorstw. Natomiast duże firmy będą korzystać z planowanego w specustawie Funduszu Gwarancji Płynnościowych BGK. 

- Będą dostępne dopłaty do kredytów. Jeżeli ktoś ubezpiecza obrót handlowy bądź kontrakt eksportowy, może zgłosić się do KUKE - mówił Borys.

Jak dodał, dla firm transportowych, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji, ARP przygotowała możliwość finansowania leasingu z odroczonymi płatnościami.

- W PFR mamy instrumenty kapitałowe; jeżeli któryś przedsiębiorca potrzebuje podwyższyć swój kapitał, jesteśmy gotowi, aby działać - dodał.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wejdzie w życie w ciągu dwóch tygodni". Szef KPRM o "tarczy antykryzysowej"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 09:01
- Te ponad 200 mld zł, które będzie kosztować "tarcza antykryzysowa", to gigantyczna suma. Warto te koszty ponieść, aby uniknąć dramatycznych sytuacji w przyszłości - podkreślił w wypowiedzi dla "Super Expressu" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak dodał, jest szansa, że przepisy wejdą w życie w ciągu dwóch tygodni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: w "tarczy antykryzysowej" ułatwienia dla rolników i strażaków ochotników

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 14:02
Do projektu tzw. "tarczy antykryzysowej" wprowadzono m.in. zwolnienie na trzy miesiące z KRUS-u. - Dzięki tym przepisom rolnikom będą przysługiwały te same formy pomocy co osobom prowadzącym zwykłą działalność gospodarczą - powiedział podczas briefingu prasowego prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef ZBP: większość wniosków o wakacje kredytowe rozpatrywana jest pozytywnie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 15:50
Klienci banków mogą składać wnioski o czasowe odłożenie spłaty kredytu - przypomina Związek Banków Polskich. Jak dotąd nie odnotowano większych zakłóceń w obsłudze tego procesu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: "tarcza antykryzysowa" to największy polski pakiet wsparcia w historii

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 16:14
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że "tarcza antykryzysowa" ma uchronić naszą gospodarkę od skutków koronawirusa. Dokument, który ma dziś przyjąć rząd, zakłada wsparcie w wysokości 212 miliardów złotych, w tym 60 miliardów z budżetu.
rozwiń zwiń