X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Krach na rynku sprzedaży aut. Motokoncerny proszą o pomoc

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 17:30
Wielkie koncerny samochodowe, producenci i sprzedawcy samochodów zwrócili się do Kongresu USA o wsparcie w postaci linii kredytowych i gwarancji zachowania "wystarczającej płynności" w związku zamknięciem 95 proc. fabryk w USA - podał Reuters.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Glow Images/East News

Przedstawiciele wielkich firm motoryzacyjnych, w tym General Motors, Volkswagen AG i Toyota Motor, których zakłady zatrudniają w Stanach Zjednoczonych około 165 tys. pracowników, zwrócili się o pomoc w liście do kongresmenów.

Potrzebne kredyty

Koncerny proszą o "dostarczenie kredytów i gwarancji kredytowych dla wielkich pracodawców, średnich zakładów przemysłowych i małych firm".

W marcu nastąpił już w USA 40-procentowy spadek sprzedaży samochodów - podaje agencja.

Zamykane fabryki

Włosko-amerykański koncern Fiat Chrysler (FCA) z powodu pandemii koronawirusa zamyka fabryki w Europie i USA. Ford zawiesił produkcję w RPA, Indiach, Wietnamie i Tajlandii oraz częściowo w W. Brytanii.

>>> CZYTAJ TAKŻE Jadwiga Emilewicz: przed nami kryzys inny niż dotychczasowe

Koncern Ford Motor poinformował, że 21 marca zamknął fabrykę w Indiach, a produkcja zostaje obecnie zawieszona również w innych krajach. 23 i 25 marca częściowo zamknięte zostaną zakłady w Londynie i Walii.

Motobranża sparaliżowana na całym świecie

W Indiach fabryki zamknęły też firmy Toyota, Honda Motor, Suzuki Motor i Nissan. Ten ostatni koncern zapowiedział też zamknięcie od środy zakładów w Meksyku. Mitsubishi Motor wstrzymał produkcję na Filipinach. Toyota zamknęła też pięć fabryk w Japonii.

>>> CZYTAJ TAKŻE Zamknięte sklepy, apel premiera do Brytyjczyków. Koronawirus na świecie

W ubiegłym tygodniu Ford zawiesił produkcję w Europie.

Przerwane łańcuchy dostaw

Fiat Chrysler, Toyota, Renault, General Motors i Mercedes-Benz zawiesiły w ubiegłym tygodniu produkcję w Brazylii. Wcześniej taką decyzję podjęły Volkswagen i Volvo.

>>> CZYTAJ TAKŻE Będą zmiany w niedzielnym handlu. Jest szansa na czasowe zniesienie ograniczenia?

Przerwanie łańcucha dostaw z Chin i innych krajów, zamykanie fabryk z powodu braku części albo kwarantanny od kilku tygodni zmusza firmy samochodowe do zawieszania produkcji. 

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Zamknięte sklepy, apel premiera do Brytyjczyków. Koronawirus na świecie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 22:00
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zaapelował do Brytyjczyków o pozostawanie w domach. Decyzją rządu zamknięto też wszystkie sklepy niesprzedające podstawowych towarów: żywności, środków higieny i lekarstw. Na bieżąco śledzimy wiadomości o rozwoju epidemii na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą zmiany w niedzielnym handlu. Jest szansa na czasowe zniesienie ograniczenia?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 12:50
Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że sklepy będą mogły być zaopatrywane w niedziele. Postulowały to niektóre organizacje pracodawców. Na razie nie ma natomiast konsensusu w kwestii ewentualnego czasowego zniesienia ograniczenia handlu w niedziele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: przed nami kryzys inny niż dotychczasowe

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 07:35
Na pewno czeka nas poważny kryzys, będzie zupełnie inny niż poprzednie - mówi we wtorkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej" minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń