X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Matryca stawek VAT od lipca. "Chcemy, by firmy nie musiały martwić się nowymi obowiązkami"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 19:40
Wychodząc naprzeciw postulatom podatników, Ministerstwo Finansów przesuwa termin stosowania nowej matrycy stawek podatku VAT. Zacznie ona obowiązywać od 1 lipca 2020 r.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

- Chcemy, by firmy nie musiały martwić się nowymi obowiązkami w tym trudnym dla nich czasie. Dlatego po decyzji o przesunięciu terminów związanych z nowym JKP VAT i Centralnym Rejestrem Beneficjentów Rzeczywistych, zdecydowaliśmy się też przełożyć w czasie stosowanie nowej matrycy VAT - poinformował minister finansów Tadeusz Kościński.

PAP Gertruda Uścińska ZUS 1200.jpg
ZUS: wniosek o odroczenie składek już do pobrania. Zobacz, jak go wypełnić

- Zaktualizowanie danych księgowych oraz magazynowych związanych z weryfikacją nowych symboli klasyfikacyjnych i nowych stawek podatku VAT, czy też wprowadzenie odpowiednich zmian w zakresie ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kas rejestrujących, mogą powodować dodatkowe trudności dla dużej liczby podatników - wyjaśnił wiceminister finansów Jan Sarnowski.

szkolenie firma 1200.jpg
Sasin: spółki Skarbu Państwa przekazały ponad 70 mln zł na walkę z koronawirusem

Co oznacza przesunięcie terminu

Do 30 czerwca 2020 r.:

  •  będą stosowane dotychczasowe przepisy ustawy o VAT i przepisy wykonawcze do tej ustawy dotyczące stawek tego podatku,
  •  do celów opodatkowania VAT będzie stosowana Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług (PKWiU 2008),
  •  wydane do 30 czerwca 2020 r. wiążące informacje stawkowe (WIS) będą zapewniały podatnikom ochronę dla czynności podlegających opodatkowaniu wykonywanych od 1 lipca 2020 r.

Ministerstwo Finansów, PR24, akg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W obliczu epidemii wybory schodzą na drugi plan. Prezydent: liczy się zdrowie Polaków

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 18:45
- Nie sądzę, żebyśmy zwalczyli koronawirusa do świąt wielkanocnych - podkreślił podczas sesji Q&A na Facebooku prezydent Andrzej Duda. Wyraził nadzieję, że przy dobrej dyscyplinie Polaków liczba zachorowań do tego czasu zacznie spadać. Zapewnił, że walczy, aby straty wynikające z pandemii koronawirusa były w Polsce jak najmniejsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: ogromna szansa, że rozwiązania dot. "tarczy antykryzysowej" zostaną przyjęte w zgodzie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 14:52
- Nikt nie ma wątpliwości, że kryzys, który został wywołany przez koronawirusa, będzie głęboki i dotknie także Polskę - podkreślił Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent ocenił, że istnieje ogromna szansa, iż rozwiązania dot. tzw. tarczy antykryzysowej zostaną przyjęte przez parlament w zgodzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sasin: spółki Skarbu Państwa przekazały ponad 70 mln zł na walkę z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 15:23
- Do tej pory spółki Skarbu Państwa przekazały ponad 70 milionów złotych na walkę z koronawirusem - poinformował podczas wizyty w KGHM Polska Miedź w Lubinie wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolnienie z ZUS przez 3 miesiące. Na ratunek najmniejszym firmom

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 17:50
Całkowite zwolnienie z ZUS przez 3 miesiące dla mikrofirm, a także dla samozatrudnionych, jeśli odczuli spadek przychodów – to poprawki, które zgłosił do pakietu antykryzysowego dla przedsiębiorstw prezydent Andrzej Duda. W naszym kraju ponad 600 tys. mikrofirm zatrudnia 1,7 mln pracowników.
rozwiń zwiń