X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Handel na jednakowych zasadach dla wszystkich. Pilotaż Platformy Żywnościowej

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 15:39
Na 1 marca zaplanowano pilotażowe uruchomienie Platformy Żywnościowej - czyli zorganizowanego rynku rolnego, na którym będzie prowadzony handel wybranymi towarami rolno-spożywczymi. Projekt w tej formie będzie realizowany do 31 sierpnia.
Audio
  • O uruchomieniu pilotażu tzw. Platformy Żywnościowej - audycja Dariusz Kwiatkowskiego w Programie 1 Polskiego Radia.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Glow Images/East News

- Do tej pory przewidziano zawieranie transakcji w formule rynku kasowego, z fizyczną dostawą towaru. Później przyjdzie czas na transakcje terminowe. Wymagania jakościowe  dla towarów, zasady uczestnictwa w rynku i warunki zawierania transakcji, są ustalone przez Giełdę Papierów Wartościowych, co ma zapewnić prowadzenie handlu na transparentnych i jednakowych dla wszystkich zasadach - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

zakupy sklep market żywność jedzenie 1200.jpg
Dobre, bo z Polski. Zaczynamy doceniać polską żywność

Marek Dietl - prezes Giełdy Papierów Wartościowych wyjaśnia, że Platforma Żywnościowa łączy w sobie trzy części składowe, a ceny będą wyznaczane obiektywnie w wyniku działania mechanizmów rynkowych.

- Taki system wzmocni pozycję  rolników  sprzedających zboże i pozwoli  na otrzymanie przez nich godziwej zapłaty - przekonuje Jan Krzysztof Ardanowski.  

Obecnie rozpatrywanych jest 14 wniosków o autoryzację magazynów i 2 wnioski domów maklerskich o dopuszczenie do działania na Platformie.

- Będą obowiązywały limity dotyczące ilości dostarczanego zboża - zaznacza Marek Dietl.

owoce żywność 1200.jpg
Hurtownicy z branży przetwórstwa spożywczego mogą się ubiegać o 10 mln złotych dotacji z ARiMR

Minister rolnictwa uważa, że informacje dotyczące poziomu cen będą miały duże znaczenie również dla tych rolników, którzy dysponują mniejszymi partiami zboża i nie będą go sprzedawali za pośrednictwem giełdy.

Platforma Żywnościowa to projekt, który powstaje przy współpracy trzech podmiotów: Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej oraz Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego. Projekt jest zawarty w "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju".

Przedsięwzięciu patronuje resort rolnictwa, a jest ono finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Dariusz Kwiatkowski, Polskie Radio Program 1, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobre, bo z Polski. Zaczynamy doceniać polską żywność

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 14:30
Polacy coraz bardziej doceniają walory rodzimej żywności - wynika z raportu Polskiego Monitora Opinii. Blisko 1/3 z nas zwraca uwagę na rodzime pochodzenie produktu. Głównym kryterium zakupu pozostaje jednak nadal cena, a na zakupy chodzimy przede wszystkim do dyskontów i lokalnych sklepów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kampania "Produkt polski". Wspieraj krajowych producentów, polską gospodarkę i rolnictwo

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 12:40
Znak "Produkt polski" i zasady jego stosowania opracowało ministerstwo rolnictwa. Ma on ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z krajowych surowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ardanowski: jednym z wyzwań w 2020 r. wzmocnienie polskiego rolnictwa w Europie

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 13:20
Szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski ocenia mijający rok jako złożony i skomplikowany, a jako główne cele resortu w 2020 roku wymienia promocję polskich firm i żywności za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hurtownicy z branży przetwórstwa spożywczego mogą się ubiegać o 10 mln złotych dotacji z ARiMR

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 13:00
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) rozpoczyna nabór wniosków od firm z branży przetwórstwa produktów rolnych lub zajmujących się ich hurtową sprzedażą. Przetwórcy będą mogli ubiegać się o dotację do 10 milionów złotych. Wsparciem objęte są sektory przetwórstwa mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż, ziemniaków, jaj i miodu. Wnioski będą przyjmowane do 27 marca.
rozwiń zwiń