X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Mały ZUS Plus. Minister rozwoju: zgłosiło się ponad 240 tysięcy przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 14:40
- Ponad 240 tysięcy przedsiębiorców zgłosiło do tej pory chęć skorzystania z ulgi w ramach Małego ZUS plus - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. - Oznacza to, że już niemal wszyscy uprawnieni są w tym systemie - zaznaczyła minister.
Audio
  • Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz o Małym ZUS plus. (Cz.1/IAR)
  • Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz o Małym ZUS plus. (Cz.2/IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Mariola Anna S/Shutterstock.com

Przypomniała, że na zgłoszenie się do Małego ZUS Plus przedsiębiorcy mają czas już tylko do najbliższego poniedziałku. - Nie odkładajmy tego na ostatni dzień, zróbmy to już dzisiaj - radzi minister Emilewicz.

emilewicz pap1200.jpg
Mały ZUS Plus to duża pomoc dla przedsiębiorców

Mały ZUS Plus, który wszedł w życie 1 lutego, to rozszerzenie ulgi wprowadzonej w 2019 roku, czyli Małego ZUS. Zakłada niższe, proporcjonalne do dochodów składki na ubezpieczenia społeczne dla najmniejszych przedsiębiorców. W ramach Małego ZUS Plus podniesiono próg przychodu uprawniający do skorzystania z ulgi z 63 tysięcy złotych do 120 tysięcy złotych.

firma 1200.jpg
Oszczędności dla firm. Mały ZUS Plus już działa

Przedsiębiorcy, którzy nie przekroczą tego progu, będą mogli obliczać składki na ubezpieczenia społeczne proporcjonalnie do wysokości średnio miesięcznego dochodu za rok ubiegły. Minister Jadwiga Emilewicz wyjaśnia, że jeśli przedsiębiorca jest uprawniony do skorzystania z Małego ZUS Plus i uzyskuje dochód na poziomie 3 tysięcy złotych miesięcznie, to zamiast 1250 złotych składki na ubezpieczenia społeczne zapłaci 470 złotych.

Jest to więc realny zysk miesięczny uzyskiwany przez tego przedsiębiorcę - podkreśla minister. Dodaje, że na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych znajduje się kalkulator pomagający obliczyć, jaką składkę przedsiębiorca korzystający z ulgi musi zapłacić.

firma-1200-sh.jpg
Mały ZUS Plus. Więcej firm skorzysta z niższych składek

Oprócz kalkulatora przedsiębiorcy poszukujący informacji na temat ulgi mogą skorzystać z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem 22 560 16 00. W oddziałach ZUS na przedsiębiorców czekają również doradcy płatników składek. Wyjaśniają, kto może skorzystać z Małego ZUS, jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z ulgi oraz jakie dokumenty złożyć. Poza tym, jak informuje prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska, w poniedziałek sale obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą otwarte do godziny 18.00.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mały ZUS Plus. Więcej firm skorzysta z niższych składek

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 02:22
Od 1 lutego więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. Wchodzą w życie zmiany w "małym ZUS" dla przedsiębiorców, czyli tzw. mały ZUS Plus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszczędności dla firm. Mały ZUS Plus już działa

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 06:34
Od soboty, 1 lutego obowiązuje Mały ZUS Plus dla przedsiębiorców. To rozszerzenie programu Mały ZUS, dzięki czemu więcej firm będzie mogło skorzystać z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mały ZUS" ma duże wzięcie. Tylko w lutym 35 tys. zgłoszeń

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 16:20
Do ulgi, która od 2019 r. uprawnia do opłacania niższych składek na ubezpieczenia społeczne, w sumie zgłosiło się ponad 203 tys. osób - poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mały ZUS dla wszystkich przedsiębiorców?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 13:00
Od początku lutego obowiązuje nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, która rozszerza liczbę uprawnionych do preferencyjnych składek na ZUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeśli jako firma korzystasz z Małego ZUS Plus, do 10 marca musisz rozliczyć PIT za 2019 rok

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 14:30
Czas na złożenie deklaracji PIT upływa z końcem kwietnia, jednak przedsiębiorcy, którzy chcą korzystać z Małego ZUS-u Plus, muszą to zrobić znacznie wcześniej. Wynika to z faktu, że preferencyjne składki ubezpieczenia trzeba wyliczyć na podstawie ubiegłorocznego dochodu. Termin upływa więc 10 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mały ZUS Plus to duża pomoc dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 15:00
Dzięki Małemu ZUS-owi Plus w kieszeniach polskich przedsiębiorców zostanie 1,3 mld zł rocznie – przekonywała w czwartek w Poznaniu Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju.
rozwiń zwiń