X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Krajowa Spółka Cukrowa stanie się holdingiem spożywczym

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 11:03
Do końca roku Krajowa Spółka Cukrowa zostanie przekształcona w holding spożywczy. To największy w Polsce i jeden z najbardziej znaczących w Europie producentów cukru buraczanego. Większościowym udziałowcem spółki jest Skarb Państwa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Specjalnie powołany doradca przygotuje plan przekształcania i strategię rozbudowy Krajowej Spółki Cukrowej w grupę spożywczą, która dzięki temu stanie się najważniejszym podmiotem w branży rolno-spożywczej w Polsce. Wszystkie decyzje mają zapaść do końca tego roku.

Spółka cukrowa wychodzi poza rynek cukru

– Współpraca z doradcą pokaże nam, o jakie obszary można rozbudować działalność Krajowej Spółki Cukrowej, w postaci tego holdingu, tej polskiej grupy. Już dzisiaj są obszary, które wykraczają dalece poza rynek cukru, bo to jest także rynek ziemniaków czy rynek zboża.

słodkie napoje cukier 1200.jpg
Powstała Krajowa Grupa Spożywcza. Jej celem jest stabilizacja rynków rolnych

Zobaczymy co wyjdzie z tych analiz, nie chcę dzisiaj przesądzać kolejnych połączeń czy konsolidacji. Jeśli będzie zgoda co do tego, iż te konsolidacje przyniosą rozwój Krajowej Spółki Cukrowej w postaci polskiej grupy spożywczej, to do końca roku 2020 będziemy chcieli ten proces przeprowadzić – mówi wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.

Jeden z najbardziej znaczących w Europie

Krajowa Spółka Cukrowa powstała w 2002 r., jest obecnie największym w Polsce i jednym z najbardziej znaczących w Europie producentów cukru buraczanego. Większościowym udziałowcem KSC jest Skarb Państwa, około 20 proc. akcji należy do plantatorów buraków i pracowników.

1200_cukier_pixabay.jpg
Rusza kampania cukrownicza. W tle konkurencja cukru z trzciny

W skład koncernu wchodzi 7 cukrowni: Dobrzelin, Kluczewo, Krasnystaw, Kruszwica, Malbork, Nakło, Werbkowice oraz Zakład "Polskie Przetwory" we Włocławku. Do Grupy Kapitałowej KSC S.A. należą także: Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie „PZZ” w Stoisławiu, Fabryka Cukierków "Pszczółka", Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno oraz I.C.S "Moldova-Zahar" w Republice Mołdawii.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

Zobacz więcej na temat: cukier rolnictwo GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak