X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Czternastka" już pod koniec 2021 r. Rząd przyjął projekt

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 16:01
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o czternastej emeryturze – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodatkowe świadczenie obejmie ponad 9 mln emerytów i rencistów.
Audio
  • Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg o przyjęciu przez rząd projektu ustawy, który przewiduje wypłacenie w przyszłym roku 14. emerytury. (IAR)
  • Prezydent Andrzej Duda zapowiada, że podpisze ustawę dotyczącą tak zwanych czternastek. (IAR)
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.Foto: PAP/Tomasz Gzell
shutterstock_1380220862 emerytura 1200.jpg
"Trzynastka" dla emerytów i rencistów na stałe. Prezydent podpisał ustawę

Minister Maląg w Żyrardowie uczestniczyła w uroczystym podpisaniu przez prezydenta ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów, tzw. trzynastych emerytur. 

Podczas tego spotkania szefowa MRPiPS poinformowała, że na posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o kolejnym dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. Maląg zapewniła, że czternasta emerytura będzie wypłacana w końcówce 2021 r.

Z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów wynika, że w 2021 r. "czternaste świadczenie" w wysokości najniższej emerytury otrzymają emeryci i renciści, których wysokość świadczeń nie przekracza 2,9 tys. zł (przed dokonaniem odliczeń, potrąceń itd.).

W przypadku osób, których świadczenia przekraczają 2,9 tys. zł, "czternastka" będzie wypłacana na zasadzie "złotówka za złotówkę", czyli w kwocie pomniejszonej o różnicę między wysokością renty lub emerytury a kwotą 2,9 tys. zł.
Większość "czternastek" byłaby wypłacona w listopadzie 2021 r.

Rozwiązanie to ma być zastosowane do emerytur i rent w systemie powszechnym, do emerytur i rent rolników, służb mundurowych, emerytur pomostowych, świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, rent socjalnych, rent strukturalnych, nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych, rodzicielskich świadczeń uzupełniających oraz rent inwalidów wojennych i wojskowych.

zus emerytura 1200.jpg
Rząd zajmie się czternastymi emeryturami. Mają być wypłacane w 2021 roku.
Prezydent Andrzej Duda już zapowiedział, że z pewnością podpisze ustawę dotyczącą tak zwanych czternastek.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd zajmie się czternastymi emeryturami. Mają być wypłacane w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 04:33
Podczas wtorkowego posiedzenia rząd zajmie się projektem ustawy o kolejnym dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów, tzw. czternastce. Przyjęcie projektu będzie oznaczało, że w przyszłym roku wypłacana byłaby nie tylko trzynasta, ale także czternasta emerytura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzynastka" będzie emerytom wypłacana. Dziś prezydent podpisze ustawę

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 06:41
Prezydent Andrzej Duda ma dziś podpisać ustawę o dodatkowym rocznym świadczeniu dla emerytów i rencistów czyli o tzw. trzynastce. Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, uroczystość odbędzie się o godzinie 15.00 w Żyrardowie, w hali widowiskowej Aqua Park.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzynastka" dla emerytów i rencistów na stałe. Prezydent podpisał ustawę

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 15:19
Emeryci i renciści corocznie będą otrzymywać dodatkowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury - przewiduje ustawa podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Większość "trzynastek" zostanie wypłacona w kwietniu. W tym roku dodatkowe świadczenia wyniosą 1200 zł brutto.
rozwiń zwiń