X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wspólna Polityka Rolna: bezpieczeństwo żywnościowe i rentowność gospodarstw. Deklaracja ministrów

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 16:33
- Zapewnienie odpowiedniego poziomu wsparcia, a tym samym dochodów rolniczych, pozostaje kluczowym elementem - stwierdza wspólna deklaracja ministrów rolnictwa: Bułgarii, Czech, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski i Rumunii, podpisana w Warszawie.
Audio
  • O Wspólnej Polityce Rolnej i podpisanej deklaracji w tej sprawie - audycja Dariusza Kwiatkowskiego w Programie 1 Polskiego Radia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Zasadniczą rolą Wspólnej Polityki Rolnej jest zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego, rentowność ekonomicznych gospodarstw rolnych i żywotność obszarów wiejskich z uwzględnieniem zmieniających się oczekiwań społeczeństwa europejskiego.

rolnictwo finanse1200.jpg
Prezydent: wspólna polityka rolna przyczyniła się do sukcesu Unii Europejskiej

- Zapewnienie odpowiedniego poziomu wsparcia, a tym samym dochodów rolniczych , pozostaje kluczowym elementem osiągania tych celów - stwierdza się we wspólnej deklaracji ministrów rolnictwa: Bułgarii, Czech, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski i Rumunii, podpisanej w Warszawie. 

- Dokładnie 9 krajów unijnych, bo jeszcze Słowacja, której przedstawiciel nie uczestniczył w  spotkaniu, domaga się wyrównania dopłat obszarowych, ustalonych przed wielu laty, w innych niż dzisiejsze, realiach - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

rolnictwo 2.jpg
Janusz Wojciechowski: Wspólna Polityka Rolna powinna być silna, ale i sprawiedliwa

 - Kraje, które podpisały warszawską deklarację,  oczekują, że w ramach nowej perspektywy finansowej, kwota przeznaczona  w unijnym budżecie na finansowanie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich będzie adekwatna do potrzeb - dodał szef resortu rolnictwa.

Problem wyrażający się nierównością dopłat wśród krajów członkowskich dostrzega Janusz Wojciechowski - unijny komisarz do spraw rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, który spotkał się wczoraj z unijnymi ministrami.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Ardanowski o Trójmorzu: to są państwa przez lata traktowane w UE trochę gorzej

Wspólna Polityka Rolna po roku 2020 ma być realizowana w ramach tak zwanej koncepcji  Unijnego Zielonego Ładu, w którym priorytetem będzie rozwój zrównoważony. Zdaniem  Janusza Wojciechowskiego to szansa dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Unijny komisarz do spraw rolnictwa chce doprowadzić do zapewnienia  rolnictwu silnego budżetu.

Zdaniem Jana Krzysztofa Ardanowskiego podpisana deklaracja  wynika z poczucia  odpowiedzialności jej sygnatariuszy.

Dokument otrzymają wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej. Poparcie dla idei zawartej w deklaracji wyraził Prezydent Andrzej  Duda, który spotkał się z ministrami rolnictwa i unijnym komisarzem.

Dariusz Kwiatkowski, Program 1 Polskiego Radia,, PR24, akg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ardanowski: jednym z wyzwań w 2020 r. wzmocnienie polskiego rolnictwa w Europie

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 13:20
Szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski ocenia mijający rok jako złożony i skomplikowany, a jako główne cele resortu w 2020 roku wymienia promocję polskich firm i żywności za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ardanowski: model rolnictwa, który jest w Polsce, zaczyna obowiązywać w UE

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 18:25
– Musimy stawiać na inne rolnictwo, na takie, które będzie wysokiej jakości, które będzie się opierało na mniejszych gospodarstwach. Cieszę się, że ten model rolnictwa, który jest w Polsce, zaczyna obowiązywać w UE – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ardanowski o Trójmorzu: to są państwa przez lata traktowane w UE trochę gorzej

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 07:58
- Wymyślano, że "wyszliśmy z biedy, powinniśmy się cieszyć, że w ogóle coś dostajemy". Europa Zachodnia była przekonana, że oni będą produkować, a my będziemy kupować - mówił w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dziś polityk spotyka się z ministrami Trójmorza ws. negocjacji unijnego budżetu.
rozwiń zwiń