X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

80 mln zł na innowacyjne projekty. Międzynarodowy fundusz zainwestuje w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 17:40
Ze wsparcia międzynarodowego funduszu Icos Capital skorzystają małe i średnie firmy, które działają między innymi w branży rolno-spożywczej i branży nowoczesnych technologii przyjaznych środowisku.
Audio
  • Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak o międzynarodowym funduszu, który zainwestuje w innowacje w Polsce. (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Wsparcie ułatwi przedsiębiorcom rozwój nowoczesnych technologii i ekspansję na zagraniczne rynki. Jak powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, dodatkowe fundusze mają pobudzić polskie firmy do rozwoju innowacyjnych produktów.

innowacje1200.jpg
Polska dostanie 60 mld złotych na badania i cyfryzację usług publicznych

Wsparcie będzie udzielane w formule korporacyjnego funduszu typu venture capital. Połowa środków będzie pochodziła z funduszy europejskich, druga połowa ze środków własnych Icos Capital. Eksperci funduszu wybiorą też firmy, które otrzymają wsparcie.
Jak powiedział Peter van Gelderen, dyrektor zarządzający Icos Capital, fundusz zamierza inwestować w przedsięwzięcia związane między innymi z produkcją alternatywnego białka.

- Szczególnie interesują nas zamienniki białka. To dlatego, że ludzie odchodzą od jedzenia mięsa na rzecz produktów pochodzenia roślinnego. Inwestujemy też w cyfryzację branży rolno-spożywczej. Dzięki wprowadzeniu cyfrowych rozwiązań możemy zoptymalizować produkcję, zmniejszyć ilość marnowanego jedzenia i poprawić efektywność branży - powiedział dyrektor zarządzający Icos Capital.

Przedstawiciele funduszu zidentyfikowali już około stu firm, które mogą otrzymać wsparcie. Pierwsze inwestycje mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miliony euro z funduszy norweskich na geotermię i małe elektrownie wodne. Sprawdź, czy możesz się o nie ubiegać

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 15:00
Dwa polskie ministerstwa podpisały z Norwegią porozumienie na przekazanie Polsce funduszy na rozwoj Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) takich jak: geotermia, elektrownie wodne, biomasa. Beneficjentami programu będą samorządy, gospodarstwa domowe, szkoły oraz miasta.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska dostanie 60 mld złotych na badania i cyfryzację usług publicznych

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 15:30
Na polskie firmy i samorządy czeka w najbliższej perspektywie finansowej UE około 60 mld złotych na prace badawczo-rozwojowe i szeroko rozumianą cyfryzację - powiedziała w Opolu minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
rozwiń zwiń