X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Polska dostanie 60 mld złotych na badania i cyfryzację usług publicznych

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 15:30
Na polskie firmy i samorządy czeka w najbliższej perspektywie finansowej UE około 60 mld złotych na prace badawczo-rozwojowe i szeroko rozumianą cyfryzację - powiedziała w Opolu minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Polska wyróżnia się wysokim procentem wykorzystania środków unijnych, zaakceptowanych przez Komisję Europejską
Polska wyróżnia się wysokim procentem wykorzystania środków unijnych, zaakceptowanych przez Komisję EuropejskąFoto: Shutterstock

Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak uczestniczyła w środę w konferencji "Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości" w opolskim urzędzie wojewódzkim.

Polska cyfrowa staje się faktem

"Już w tej chwili istnieje wiele programów, dzięki którym zarówno przedsiębiorcy, jak i samorządy mogą finansować badania i projekty związane z rozwojem +internetu rzeczy+. Są to m.in. programy operacyjne Infrastruktura i Środowisko, Polska Cyfrowa, czy Regionalne Programy Operacyjne. W nowej perspektywie około 60 mld złotych będzie przeznaczone na finansowanie projektów związane z szeroko rozumianą cyfryzacją. Warto się o nie postarać" - powiedziała minister.

Pieniądze z UE pomogą w cyfryzacji usług publicznych

Podczas konferencji prasowej minister Jarosińska-Jedynak zachęcała wszystkich zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na badania w dziedzinie cyfryzacji, do korzystania z pomocy ekspertów pracujących dla jej resortu.

"Spotkanie w Opolu jest kolejnym z zaplanowanego cyklu dziesięciu spotkań w różnych częściach Polski. Po każdym jest mnóstwo pytań dotyczących zasad i możliwości uzyskania wsparcia w ramach projektów. Zachęcam do korzystania z nich wszystkich. Dla zainteresowanych mamy specjalne narzędzie: +Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt+, dzięki któremu przy pomocy zewnętrznych ekspertów przedsiębiorcy mogą sprawdzić, czy ich pomysł ma szanse na skorzystanie ze wsparcia i jaki jest potencjał innowacyjny przedsiębiorstwa" - wyjaśniała minister.

Polska powinna iść drogą "azjatyckich tygrysów"

W ocenie minister, umiejętne korzystanie z możliwości, jakie stwarzają fundusze wspierające sferę działań badawczo-rozwojowych, pozwoli Polsce na zwiększenie i ugruntowanie konkurencyjności polskiej gospodarki, która pod względem niektórych dziedzin, z powodzeniem może być porównywana ze swoimi odpowiednikami w takich państwach jak Chiny czy Korea.

PolskieRadio24/IAR/PAP/sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

100 mln złotych na samorządowe Centra Usług Społecznych

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 16:00
Od 31 stycznia do 28 lutego gminy mogą składać wnioski o dofinansowanie  na utworzenie Centrów Usług Społecznych (CUS) – poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. CUS-y mają zapewnić mieszkańcom kompleksową organizację usług społecznych.
rozwiń zwiń