X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jak szybko rozliczyć podatek? Napływa coraz więcej e-PIT-ów

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 11:20
Rozpoczął się okres rozliczeń e-PIT-ów. Wśród tegorocznych zmian są możliwości złożenia elektronicznego PIT-28 lub PIT-36, obok znanych już z ubiegłego roku formularzy PIT-37 i PIT-38.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Glow Images/East News

Akcja rozliczeniowa PIT - podobnie jak w poprzednich latach - obejmuje cały kraj i potrwa do 30 kwietnia br. Resort finansów przygotował wiele ułatwień, które pomogą złożyć roczne zeznanie podatkowe.

kalkulator 1.jpg
Rozliczamy PIT za 2019 rok. Ważne zmiany!

- To przede wszystkim usługa Twój e-PIT, którą udostępniamy podatnikom w tym roku po raz drugi. W 2019 r. cieszyła się dużą popularnością dzięki swojej prostocie, przystępności i możliwości rozliczenia podatku w dogodnym miejscu i czasie. Dzięki temu wpłynęło 7 mln e-PIT-ów od osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Wliczając w to wspólne deklaracje małżonków, z usługi w pierwszym roku działania skorzystało aż 8,8 miliona osób. Podatnicy mogą korzystać również ze znanego od lat systemu e-Deklaracje - zaznacza MF.

podatki 1200.jpg
Przedsiębiorcy rozliczą się za 2019 r. jak dotychczas. Na Twój e-PIT muszą poczekać

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] PIT przez internet. Tylko na stronach rządowych

Dodano, że osoby, które potrzebują wsparcia w rozliczeniu, będą mogły liczyć na pomoc resortu finansów nie tylko w okienku w urzędzie skarbowym, ale także w punktach rozliczeń w galeriach handlowych czy w ramach specjalnych działań w regionach.

- W wybrane dni zorganizujemy także specjalne dyżury dla osób z niepełnosprawnościami (głuchych i słabosłyszących) oraz odwiedzimy uczelnie wyższe. Do dyspozycji podatników przez cały okres rozliczeń pozostaje Krajowa Informacja Skarbowa - dodano. W komunikacie wskazano, że na wybranych uczelniach pracownicy resortu przypomną o korzystnych zmianach podatkowych (w tym o uldze bez PIT dla młodych) i podpowiedzą, jak najłatwiej otrzymać zwrot podatku i rozliczyć się w usłudze Twój e-PIT. Dodano, że dzięki współpracy z Polskim Związkiem Głuchych w wybranych urzędach skarbowych w ramach dedykowanych dyżurów będzie profesjonalna pomoc tłumacza migowego przy rozliczeniach.

podatki1200.jpg
MF: deklaracje PIT za 2019 r. można składać od 15 lutego 2020 roku.

- 21 marca wyślesz swój e-PIT w przerwie między zakupami. Będziemy czekać w specjalnie przygotowanych punktach obsługi podatnika w wybranych galeriach handlowych w Polsce - poinformowało MF. 

Resort podkreślił, że jak co roku Krajowa Informacja Skarbowa aktywnie włączy się w akcję rozliczeń PIT. W tym roku zaplanowano m.in. specjalną linię dotyczącą usługi Twój e-PIT, możliwość zadawania pytań on-line przez e-mail oraz dodatkowe dyżury w soboty 15 lutego i 25 kwietnia w godz. od 7.00 do 15.00.

We wszystkich urzędach skarbowych podatnicy mają do dyspozycji stanowiska komputerowe z dostępem do internetu i zapewnioną pomoc przy rozliczeniu PIT. Takich stanowisk w całej Polsce będzie blisko 600.

Akcję wspiera strona podatki.gov.pl, gdzie oprócz usługi Twój e-PIT i e-Deklaracji podatnicy znajdą wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in. instrukcje i broszury informacyjne. O wszystkich bieżących działaniach można będzie znaleźć informację również na profilu akcji e-PIT 2020 na Fecebooku.

Polskie Radio 24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MF: deklaracje PIT za 2019 r. można składać od 15 lutego 2020 roku

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 14:29
W nadchodzącym roku deklaracje PIT będzie można składać od 15 lutego 2020 r. do 30 kwietnia - informuje we wtorek Ministerstwo Finansów. Nawet jeśli podatnik złoży swój PIT wcześniej, termin zwrotu nadpłaty będzie liczony od 15 lutego - poinformował resort.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedsiębiorcy rozliczą się za 2019 r. jak dotychczas. Na Twój e-PIT muszą poczekać

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 17:30
Sejm przegłosował zmiany dotyczące Twojego e-PIT-u. Rządowa nowela odsuwa udostępnienie tej usługi osobom prowadzącym działalność gospodarczą; nie skorzystają one ze wstępnie wypełnionych przez fiskusa deklaracji w lutym br., jak wcześniej planowano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga pracodawcy. To już ostatni dzwonek na złożenie PIT-11

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 07:55
W piątek mija ważny termin dla płatników podatku dochodowego. Gdy go przekroczą, narażą się na sankcje. Wybronić z nich może czynny żal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozliczamy PIT za 2019 rok. Ważne zmiany!

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 12:44
rozwiń zwiń

Czytaj także

PIT przez internet. Tylko na stronach rządowych

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 10:36
Od 15 lutego będzie można rozliczać się z uzyskanego dochodu, czyli wypełniać PIT. Wielu z nas zdecyduje się na rozliczenie przez internet. Podpowiadamy jak zrobić to bezpiecznie. 
rozwiń zwiń