X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. W Sejmie zaprezentowano wieloletni plan finansowy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 15:30
Jest już gotowy wieloletni plan finansowy budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Poinformował o tym podczas posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury pełnomocnik do spraw budowy CPK Marcin Horała.
Audio
  • Marcin Horała zapowiedział, że jeszcze w tym roku w Sejmie pojawi się nowelizacja specustawy o CPK, która ma między innymi przyspieszyć wykup gruntów. Pełnomocnik podkreślił, że Port Lotniczy Solidarność powinien zostać otwarty pod koniec 2027 roku.
  • Pełnomocnik rządu ds. budowy CPK Marcin Horała zapowiedział w Sejmie, że jeszcze w tym roku w Sejmie pojawi się nowelizacja specustawy o CPK, która ma przyspieszyć wykup gruntów.
Projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego
Projekt Centralnego Portu KomunikacyjnegoFoto: Twitter/Centralny Port Komunikacyjny

Pełnomocnik rządu ds. budowy CPK Marcin Horała podkreślił, że inwestycja będzie wymagała wielu nakładów finansowych z budżetu państwa. Dlatego ze szczegółowym planem finansowym budowy megalotniska  zapozna się premier Mateusz Morawiecki, a dopiero potem zostanie przedstawiony opinii publicznej.

Wykup gruntów za środki z budżetu

Budowa lotniska ma zostać sfinansowana ze środków prywatnych, jednak drogi oraz kolej mają być częściowo wydatkowane z budżetu państwa. Także pieniądze na przygotowania do inwestycji takie jak wykup gruntów, będą pochodzić ze środków publicznych.

CPK sfinansują prywatne i publiczne pieniądze

Marcin Horała powiedział także, że cały czas są prowadzone rozmowy z potencjalnymi inwestorami lotniska. Zaznaczył, że strona polska ma jasno sprecyzowany model inwestycji.

Państwo zachowa kontrolę nad projektem CPK

Dodał, że zainteresowanie jest bardzo duże. Podkreślił, że państwo chce mieć decydujący głos w kluczowych dla budowy portu sprawach. Chodzi między innymi o wybór projektu, czy generalnego wykonawcy.

Samoloty wystartują z CPK już za siedem lat

Marcin Horała zapowiedział , że jeszcze w tym roku w Sejmie pojawi się nowelizacja specustawy o CPK, która ma między innymi przyspieszyć wykup gruntów.

Pełnomocnik rządu ds. CPK podkreślił, że Port Lotniczy Solidarność powinien zostać otwarty pod koniec 2027 roku. Lotnisko ma obsługiwać 45 milionów pasażerów. Docelowo może być jednak rozbudowane w taki sposób, że będzie mogło obsłużyć nawet 100 milionów osób rocznie.

Łódź gospodarzem "Routes Europe 2021"

Ministerstwo Infrastruktury na specjalnej konferencji poinformowało, że Łódź będzie gospodarzem międzynarodowej imprezy lotniczej "Routes Europe" w roku 2021.  Podczas tego spotkania firmy z całego świata, będą mogły poznać szczegółowe plany CPK i włączyć się do jego budowy oraz późniejszego rozwoju.


PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/sw