X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

FinTechy w Polsce mogą liczyć na wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 10:00
Ministerstwo Finansów i Urząd Komisji Nadzoru Finansowego dążą do upowszechnienia dostępu do nowoczesnych usług finansowych. To krok w kierunku powstania w Polsce centrum innowacji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Projekt ma być realizowany ze wsparciem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Komisji Europejskiej.  
Polska ma znakomite start-upy ale brakuje środków na ich rozwój w kraju
Polska ma znakomite start-upy ale brakuje środków na ich rozwój w kraju Foto: pixabay

– Startuje projekt stworzenia w Polsce optymalnych warunków dla dynamicznego rozwoju innowacji finansowych i upowszechnienia dostępu do nowoczesnych usług finansowych. Ma to być ważny krok w kierunku powstania w naszym kraju centrum innowacji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej (NewTech Poland) – poinformowało Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej.

Projekt będzie realizowany przez Ministerstwo Finansów i Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), przy wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) oraz Komisji Europejskiej (KE).

Uprościć zarządzaniem finansami osobistymi

6 lutego 2020 roku obie instytucje, przy wsparciu EBOiR i KE, rozpoczęły projekt „Rozwój i upowszechnienie dostępu do innowacyjnych usług finansowych w Polsce”, który ma pomóc w rozwoju sektora FinTech w Polsce. Projekt będzie finansowany z funduszy Służby ds. Wspierania Reform Strukturalnych KE.

MF i UKNF liczą, że innowacyjny rynek finansowy może uprościć codzienne czynności życiowe Polaków, związane z zarządzaniem finansami osobistymi. Pozwoli też na podniesienie świadomości i edukacji finansowej oraz na wzrost innowacyjności także w pozostałych sektorach gospodarki.

Resort finansów poinformował, że prace analityczne nad projektem będą prowadzone przez doradcę prawno-technologicznego, czyli konsorcjum czterech firm: Areto, Wierzbowski Eversheds Sutherland, IT9 i FinTech Consultancy.

Projekt będzie równolegle realizowany w trzech obszarach tematycznych. Ten koordynowany przez resort finansów obejmuje kompleksową identyfikację i usunięcie ograniczeń regulacyjnych i nadzorczych dla rozwoju sektora FinTech w Polsce oraz przygotowanie dla resortu rekomendacji dot. rozwiązań wspierających rozwój sektora FinTech, szczególnie propozycji zmiany prawa.

Innowacyjne technologie dla nadzoru finansowego

Konsorcjum przedstawi UKNF rekomendacje dotyczące rozwiązań nadzorczych oraz mechanizmów i praktyk występujących w innych krajach, które mogłyby wesprzeć rozwój polskiego sektora FinTech. Chodzi m.in. o ocenę możliwości wdrożenia w Polsce tzw. piaskownicy regulacyjnej, czyli przestrzeni, gdzie nowi uczestnicy mogą testować innowacyjne usługi finansowe.

Ponadto, konsorcjum przygotuje badania wykonalności stosowania innowacyjnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja i rozproszone rejestry, które mogą usprawnić struktury nadzorcze. Przedstawi też propozycje rozwiązań dla wsparcia rozwoju polskiego FinTech. Planowane jest też opracowanie oceny z wytycznymi dla Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie zastosowania innowacyjnych technologii dotyczących nadzoru finansowego i wsparcia rozwoju FinTech w Polsce.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inwestycje na ponad 100 miliardów. Władze podsumowują działanie SSE

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 09:26
Wartość wszystkich inwestycji w Specjalnych Strefach Ekonomicznych w Polsce przekroczyła 105 miliardów złotych - podsumowuje Ministerstwo Rozwoju. Liderami są strefa wałbrzyska i katowicka.
rozwiń zwiń