X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Długoterminowy wynajem aut zyskuje na popularności

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 12:00
Wynajem długoterminowy aut w 2019 r. wzrósł ponad 10 proc. w ujęciu rocznym – wynika z raportu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Liczba nowych aut osobowych zakupionych w polskich salonach na potrzeby wynajmu długoterminowego była w ubiegłym roku większa o 6,1 proc., niż rok wcześniej.  
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Hussein Shaharuddin

Jak podał Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, biorąc pod uwagę zakupy dokonane zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne, w ubiegłym roku z salonów wyjechało o 23,6 tys. (4,4 proc.) więcej nowych samochodów osobowych, aniżeli rok wcześniej – łącznie ponad 555 tys.

– Podobnie jak w poprzednich latach, nabywcami większości z nich – prawie 393 tys. aut –  byli klienci instytucjonalni (firmy), którzy odpowiadali za 71 proc. całkowitej sprzedaży. Udział firm w tym zakresie zmniejszył się jednak w ciągu roku o 1,6 proc., co jest zjawiskiem nienotowanym na polskim rynku w ostatnich latach – czytamy w raporcie.

Używane chętniej z rynku krajowego

W ocenie prezesa PZWLP Grzegorza Szymańskiego, większa o ponad 10 proc. liczba nowych aut osobowych kupionych przez osoby prywatne to bardzo pozytywne zjawisko. Dodał, że w zeszłym roku Polacy w przypadku podejmowania decyzji o zakupie auta, coraz chętniej wybierali samochody nowe, przeciwstawiając je używanym autom zza granicy.

– Decydując się na samochód z drugiej ręki, chętniej niż do tej pory korzystali z oferty krajowych pojazdów używanych – podkreśla Szymański.

Z raportu wynika ponadto, że przez niemalże cały miniony rok rynek sprzedaży nowych aut do firm był na zbliżonym poziomie do tego z 2018 r., a niekiedy występowały nawet spadki. Wyróżniającą się formą finansowania aut przez przedsiębiorców był wynajem długoterminowy, który w pierwszych trzech kwartałach roku osiągał wzrost liczby nowych kupowanych samochodów osobowych, mieszczący się w zakresie od 3,1 proc. do 3,7 proc. rok do roku.

Dwucyfrowy wzrost rynku

Raport podaje także, iż sprzedaż aut do firm przyśpieszył dopiero w ostatnim, czwartym kwartale roku 2019, przy czym przyśpieszenie to nie dotyczyło w równym stopniu każdego z rodzajów finansowania samochodów służbowych. Wskazano, że najszybciej w czwartym kwartale, podobnie jak i kwartałach wcześniejszych, rozwijał się wynajem długoterminowy aut, notując aż 13,1 proc. wzrost liczby nowych zakupionych samochodów osobowych w porównaniu z tym samym okresem 2018 r.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak