X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Davos: Fundusz Trójmorza ma przyciągnąć inwestycje warte miliardy euro

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 13:30
Po tegorocznym Światowym Forum Ekonomicznym inwestorzy będą mogli łatwiej inwestować na rynkach krajów Trójmorza - tak prezydent Andrzej Duda podsumował wizytę w Davos.
Audio
  • O powołanym w Davos Funduszu Trójmorza, który ma pomóc w finansowaniu inwestycji w regionie - audycja Justyny Golonko w Programie 1 Polskiego Radia.
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos
Światowe Forum Ekonomiczne w DavosFoto: PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER

Region Europy Środkowo-Wschodniej - zdaniem ekspertów - osiągnął już tak wysoki stopień rozwoju, że powinien stać się najbardziej atrakcyjnym kierunkiem dla inwestycji z całego świata. Pomóc ma w tym Fundusz Trójmorza, który będzie współfinansować kluczowe projekty infrastrukturalne w regionie.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Forum w Davos na ostatniej prostej. Dziś dyskusje o ekologii i medycynie

Transport, energetyka, cyfryzacja - to główne obszary dla rozwoju gospodarczego, które będą finansowane z Funduszu Trójmorza.

prezydent davos1.jpg
Prezydent o inicjatywie PZU i Goldman Sachs: pozwoli finansować inwestycje w regionie

- Fundusz ma szansę pobudzić inwestycje warte miliardy euro - oceniła prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka.

We władzach funduszu są przedstawiciele instytucji rozwoju z Polski, Rumunii, Czech oraz Łotwy. Jak powiedział Corina Vulpesz - członkini zarządu Funduszu i dyrektor rumuńskiego EximBanku - dla Rumunii Fundusz Trójmorza ma ogromne znaczenie.

- Co istotne, Fundusz Trójmorza ma charakter komercyjny i działa na zasadach rynkowych a o zaangażowaniu w daną inwestycję będą decydować niezależni zarządzający - dodaje Beata Daszyńska-Muzyczka prezes BGK.

Funduszem duże zainteresowanie wykazują także inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych i Izraela.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Andrzej Duda o Trójmorzu: jest przestrzeń na ekonomiczną współpracę w sercu Europy

davos 1200.jpg
Prezydent w Davos: współpraca państw Trójmorza bardzo mocno się rozwinęła

W przyszłym tygodniu eksperci Funduszu będą promować inicjatywę w Waszyngtonie. Przypomnijmy, że Fundusz ma finansować inwestycje na obszarze: Polski, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier, Chorwacji, Łotwy, Estonii, Austrii, Słowenii i Bułgarii.

Justyna Golonko, Program 1 Polskiego Radia, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent w Davos: współpraca państw Trójmorza bardzo mocno się rozwinęła

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 22:30
- W środę doszło zawarcia porozumienia o stworzeniu Rady Biznesowej Trójmorza. A więc kolejnego tworu, tym razem pozarządowego, nie związanego w żaden sposób z polityką. To mnie ogromnie cieszy - powiedział w Davos prezydent Andrzej Duda, w rozmowie z Programem 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent rozmawiał z szefem OPEC. Tematem m.in. zmiany w energetyce

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 12:46
Sytuacja na Bliskim Wschodzie oraz w Wenezueli i jej wpływ na rynek surowców energetycznych, a także "sprawiedliwa transformacja w polityce klimatycznej" były tematem spotkania Andrzeja Dudy z sekretarzem generalnym Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) Mohammedem Barkindo. Prezydent bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda o Trójmorzu: jest przestrzeń na ekonomiczną współpracę w sercu Europy

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 15:10
- Liczymy, że inicjatywa Trójmorza rozwinie się na poziomie lokalnym i regionalnym - powiedział prezydent Andrzej Duda w Davos. Jego zdaniem przyniesie to korzyści całej Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent o inicjatywie PZU i Goldman Sachs: pozwoli finansować inwestycje w regionie

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 17:50
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że po tegorocznym Światowym Forum Ekonomicznym inwestorzy będą mieli lepszy dostęp do rynków krajów Trójmorza. Prezydent podsumował wizytę w Davos i jeszcze dziś wróci do kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Forum w Davos na ostatniej prostej. Dziś dyskusje o ekologii i medycynie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 08:57
W Davos dziś zakończy się 50. Światowe Forum Ekonomiczne. Od wtorku około 3 tysięcy uczestników rozmawiało o najważniejszych wyzwaniach dotyczących współczesnego świata.
rozwiń zwiń