X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wsparcie dla hodowców zwierząt. Posłowie zajmą się projektem ustawy

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 08:40
Sejm w trakcie wieczornego bloku głosowań zaopiniuje projekt ustawy dotyczący dopłat do poprawy dobrostanu bydła i świń. Chodzi o program zachęcający do zwiększania powierzchni hodowlanej o co najmniej 20 procent. Propozycję przygotował resort rolnictwa.
Audio
  • Ryszard Kamiński: poprawa warunków chowu zwierząt gospodarskich to krok oczekiwany także przez konsumentów (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay/PublicDomainPictures

Według założeń z programu mogłoby skorzystać około 65 tysięcy krajowych gospodarstw. Jego zabezpieczony budżet wynosi 50 milionów euro. Środki pochodzą z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dobrostan zwierząt

Wiceminister rolnictwa Ryszard Kamiński podkreśla, że poprawa warunków chowu zwierząt gospodarskich to krok oczekiwany także przez konsumentów.

- Musimy nad tym pracować i różnego rodzaju inicjatywy są podejmowane. Te pieniądze będą służyły podniesieniu dobrostanu. I rzeczywiście konsumenci oczekują wiedzy o tym, w jakich warunkach te zwierzęta żyły, jak były utrzymywane, jak karmione. I między innymi dla nich, dla zaspokojenia tych oczekiwań, służy to działanie - wyjaśniał Ryszard Kamiński.

W ramach drugiego czytania posłowie nie zgłaszali uwag do projektu ustawy. Według założeń projektowych wsparcie miałoby obowiązywać od połowy marca.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo zwierzęta Sejm
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie dodatkowe wsparcie dla hodowców zwierząt. Rząd przyjął projekt

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 13:32
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich. Rolnicy hodujący krowy i świnie będą mogli dzięki niemu otrzymać dodatkowe wsparcie, jeśli poprawią warunki utrzymania zwierząt ponad wymagane normy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rolnictwa: liczę, że specustawa pomoże w walce z ASF

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 07:56
- Procedowana w parlamencie specustawa ws. zwalczania afrykańskiego pomoru świń powinna znacząco pomóc w eliminowaniu tej choroby, gdyż pozwoli na prewencyjną redukcję populacji dzików - powiedział wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński.
rozwiń zwiń