X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Mechanizm Sprawiedliwej Transformacji energetycznej szansą na 100 mld zł funduszy dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 13:00
Polskie regiony będą największym beneficjentem środków zgodnie z propozycją KE ws. Funduszu Sprawiedliwej Transformacji - napisał w środę na Twitterze minister klimatu Michał Kurtyka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Positiffy

"Polskie regiony z największą alokacją środków wg. propozycji Komisji Europejskiej dla Funduszu Sprawiedliwej Transformacji – nawet 100 mld zł środków na inwestycje!" - podkreślił minister Kurtyka.


Komisja Europejska przyjęła we wtorek propozycję w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (FST) i mechanizmu wspierania regionów, w których realizacja polityki klimatycznej - np. utrata miejsc pracy w górnictwie - będzie najbardziej bolesna.

Projekt KE zakłada, że pieniądze mają być dostępne dla wszystkich państw UE, a nie tylko tych z regionami węglowymi.

Cytowany w komunikacie resortu klimatu Kurtyka zastrzegł, że trwają jeszcze negocjacje ws. ostatecznego podziału środków. Minister dodał, że przygotowanie planów transformacji dla regionów jest znaczące, ponieważ pomoże zidentyfikować regiony, w których są największe wyzwania. Od jakości tych planów zależeć będzie też możliwość wykorzystania środków przyznanych Polsce.


"Możliwość uzyskania tych kwot wpisuje się doskonale w naszą polską politykę regionalną – m.in. Program dla Śląska zyskuje możliwość potężnego źródła finansowania" – ocenił Kurtyka.


PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/SW

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kurtyka: w UE jest zrozumienie dla wyjątkowej sytuacji polskiej energetyki

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 18:52
- Wyjątkowość polskiej sytuacji wymaga dodatkowego wysiłku, inwestycji i przekazania pieniędzy na regiony i miejsca, które będą szczególnie oddalone od celu neutralności klimatycznej - powiedział w Brukseli minister klimatu Michał Kurtyka
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządowy program "Energia Plus" rozszerzony o spółdzielnie mieszkaniowe

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 16:00
Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała kolejne rozwiązania legislacyjne w ramach programu "Energia Plus". Podczas konferencji prasowej w Sejmie, minister przypomniała, że ten program skutecznie działa od roku i udało się go w całości zrealizować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Europejska zaakceptowała "sprawiedliwą transformacją energetyczną"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 16:00
Komisja Europejska przyjęła propozycję w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i mechanizmu wspierania regionów, gdzie realizacja polityki klimatycznej będzie najbardziej bolesna. Pieniądze mają być dostępne dla wszystkich państw UE, a nie tylko tych z regionami węglowymi.
rozwiń zwiń