X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bank Światowy: polski PKB wzrośnie w 2020 r. o 3,6 proc.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 16:50
Bank Światowy prognozuje, że wzrost polskiej gospodarki spowolni w tym roku i wyniesie 3,6 proc. Rok 2021 szacuje na 3,3 proc. PKB, a 2022 na 3,1 proc. Wynika z najnowszego raportu przedstawionego w Narodowym Banku Polskim. Agencja ratingowa Moody's także podtrzymała prognozę 3,7-proc. wzrostu PKB Polski w 2020 r., a w 2021 r. szacuje dynamikę polskiego PKB na 3,6 proc.
Rok 2019 był kolejnym, w którym polska gospodarka zanotowała wyraźny wzrost.
Rok 2019 był kolejnym, w którym polska gospodarka zanotowała wyraźny wzrost.Foto: shutterstock, Autorstwa Ksw Photographe

Filip Kochan z Banku Światowego przypomniał, że oczekiwany przez tę instytucję wzrost gospodarczy za ubiegły rok wynosi 4,3 proc. Podkreślił, że spowolnienie w tym roku będzie spowodowane między innymi słabszą sytuacją w gospodarkach strefy euro.

Członek zarządu NBP Paweł Samecki podkreśla jednak, że wobec spowolnienia w Europie, polska gospodarka radzi sobie dobrze. Powiedział, że eksport towarów utrzymuje się na wysokim poziomie, a eksport usług wciąż rośnie. Bank Światowy prognozuje, że w przyszłym roku wzrost Produktu Krajowego Brutto w Polsce wyniesie 3,3 procent, a w 2022 roku będzie to 3,1 procent.
Autorzy raportu spodziewają się lekkiego odbicia w gospodarce światowej, która w tym roku ma wzrosnąć o 2,5 procent.


PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/SW

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Ancyparowicz: nasza gospodarka rozwija się powyżej swojego potencjału

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 18:04
- Mamy bardzo wysokie tempo wzrostu, nawet jak na warunki europejskie. Nasze PKB przekroczyło w 2018 r. 2 biliony zł i na pewno w tym momencie jest wyższe - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 prof. Grażyna Ancyparowicz (Rada Polityki Pieniężnej).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Marczuk: zrównoważenie budżetu jest dużym osiągnięciem

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 18:37
Sejm rozpoczął prace nad ustawą budżetowa na rok 2020. Zdaniem Bartosza Marczuka, wiceprezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, jest to budżet historyczny. - Projekt ustawy na rok 2020 przewiduje, że pierwszy raz w wolnej Polsce nie będzie deficytu w budżecie centralnym. To oznacza, że finanse będą zrównoważone - mówi Marczuk.
rozwiń zwiń