X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Informatyzacja i startupy wkroczyły do rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 09:02
Upowszechnianiu informatyzacji w państwach Unii Europejskiej sprzyja EIT Food- innowacyjny ekosystem, który tworzą: uczelnie, przedsiębiorstwa i jednostki naukowe.
Audio
  • Nowe technologie informatyczne wkroczyły do rolnictwa. Więcej na ten temat w audycji Agrofakty, w radiowej Jedynce. (Dariusz Kwiatkowski)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

Jest on częścią Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii - instytucji Unii Europejskiej. Jednym z najnowszych przedsięwzięć EIT Food jest program Test Farms.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Są pieniądze na rozwój rolniczego handlu detalicznego

pole rolnictwo traktor 1200 Glowimages.jpg
Nowe technologie wkroczyły do rolnictwa. Współpraca ARiMR z NCBR

Ostatnio w ramach tej inicjatywy, wsparcie w postaci pięciu tysięcy euro otrzymał startup Digital Corps, który specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań informatyczno - telekomunikacyjnych dla branży rolniczej.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Rolnicy mają szanse na wsparcie przy modernizacji gospodarstw. ARiMR zaczyna nabór wniosków

- Dotyczą one między innymi nawadniania. Prowadzone prace mają również umożliwiać przewidywanie zagrożeń biologicznych upraw - wyjaśniał w radiowej Jedynce współtwórca startupu Julian Ćmikiewicz. 

Dariusz Kwiatkowski, Jedynka, PR24, akg

 


 


Czytaj także

Wsparcie przy modernizacji gospodarstw rolnych

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 09:12
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaktualizowało harmonogram naborów wniosków o wsparcie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, na lata 2014-2020, zaplanowanych na rok 2019.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Są pieniądze na rozwój rolniczego handlu detalicznego

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 08:20
Wkrótce rozpocznie się nabór wniosków o wsparcie przy rozwijaniu produkcji własnych wyrobów spożywczych w gospodarstwach i ich sprzedaży detalicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe technologie wkroczyły do rolnictwa. Współpraca ARiMR z NCBR

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 13:50
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozpoczynają współpracę na rzecz wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w sektorze rolniczym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W tym roku ponad 15 mld złotych na dopłaty bezpośrednie. ARiMR wypłaca zaliczki

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 10:33
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po raz czwarty w historii  obowiązującego w Polsce systemu dopłat, przekazuje rolnikom zaliczki na poczet płatności bezpośrednich i po raz pierwszy na poczet płatności obszarowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnicy słabo zorganizowani w grupy producenckie. Tracą przez to pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 09:30
Udział rolników w strukturach rynków hurtowych ciągle jest niewystarczający. Jedna z przyczyn to brak należytego zorganizowania w silne grupy producenckie. W efekcie rolnicy nie mogą liczyć na wypłaty z zysków. Do poprawy tej sytuacji może się przyczynić skarb państwa posiadający większość udziałów.
rozwiń zwiń