X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ministerstwo Rozwoju: pogoda powinna sprzyjać budownictwu

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 12:30
W grudniu 2019 r. wzrost produkcji budowlano-montażowej powinien przekroczyć 1 proc. rok do roku - wskazało ministerstwo rozwoju w komentarzu do wstępnych danych GUS o produkcji budowlano-montażowej. Czynnikiem sprzyjającym mogą być relatywnie dobre warunki pogodowe.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

GUS podał, że produkcja budowlano-montażowa w listopadzie 2019 r. była o 4,7 proc. niższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2018 roku. Po uwzględnieniu czynników o charakterze sezonowym, produkcja w listopadzie wzrosła o 1,0 proc.

budownictwo free1200.jpg
Boom w mieszkaniówce nie słabnie. Wysoki popyt spotyka się z dużą podażą

W ujęciu narastającym w okresie styczeń-listopad 2019 r. produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 2,8 proc. Wszystkie główne grupy przedsiębiorstw budowlanych wykazały się wzrostem sprzedaży, w tym w zakresie specjalistycznych robót budowlanych (o 3,6 proc.), budowy budynków (o 2,7 proc.) oraz budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej (2,4 proc.).

blok mieszkanie mieszkania 1200.jpg
GUS o oddanych do użytkowania mieszkaniach w styczniu: mniej budowanych przez inwestorów indywidualnych, wzrost u deweloperów

Według wstępnych danych GUS w okresie styczeń-listopad 2019 r. oddano do użytkowania 184,3 tys. mieszkań, tj. o 11,6 proc. więcej niż przed rokiem. Szacuje się, że na koniec listopada 2019 r. w budowie pozostawało 832,8 tys. mieszkań, tj. o 3,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Boom w mieszkaniówce. Zdrożało prawie wszystko co potrzebne do budowy

Według resortu rozwoju, w grudniu 2019 r. wzrost produkcji budowlano-montażowej powinien przekroczyć 1 proc rok do roku.

- Poza poprawą ocen koniunktury w budownictwie, które w grudniu osiągnęły najwyższy poziom od sześciu miesięcy, czynnikiem sprzyjającym wysokiej aktywności sektora w bieżącym miesiącu mogą być relatywnie dobre warunki pogodowe - napisano w komentarzu.

PAP, PR24, akg

Zobacz więcej na temat: budownictwo gus mieszkania
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdzie w Polsce powstaje najwięcej mieszkań? Duże dysproporcje

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 14:20
Na warszawskiej Woli w pierwszych trzech kwartałach tego roku oddano do użytkowania więcej domów i mieszkań niż w całych województwach lubuskim, opolskim i świętokrzyskim, a niewiele mniej niż w podlaskim i warmińsko-mazurskim - dowiadujemy się z analizy Home Brokera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boom w mieszkaniówce. Zdrożało prawie wszystko co potrzebne do budowy

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 10:01
W 2018 roku wzrosły ceny większości materiałów budowlanych - podała Grupa PSB. Najbardziej zdrożały płyty OSB - o blisko 28 proc., oraz materiały do budowy ścian i kominów - o 13,5 proc. Za cement i wapno płacono o 4,1 proc. więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GUS o oddanych do użytkowania mieszkaniach w styczniu: mniej budowanych przez inwestorów indywidualnych, wzrost u deweloperów

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 10:45
Według wstępnych danych, w styczniu 2019 r. oddano do użytkowania 16,3 tys. mieszkań, tj. o 8,6% więcej niż przed rokiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boom w mieszkaniówce nie słabnie. Wysoki popyt spotyka się z dużą podażą

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 17:20
Od stycznia do września oddano do użytku ponad 12 procent więcej mieszkań niż przed rokiem - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny.
rozwiń zwiń