X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Opozycja w Senacie opóźnia rządowy program przywracania lokalnych połączeń komunikacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 13:56
-Mam nadzieję, że w 2020 roku wrócimy z projektem nowelizacji ustawy o transporcie zbiorowym-powiedział Rafał Weber wiceminister infrastruktury po dyskusji w Senacie o transporcie zbiorowym i przywróceniu lokalnych połączeń komunikacyjnych.
Audio
  • Rafał Weber wiceminister infrastruktury zapowiada powrót do projektu przywracania lokalnych połączeń autobusowych na początku 2020 roku.( 18.12.2019 Senat RP)
Przystanek autobusowy na Mazowszu
Przystanek autobusowy na MazowszuFoto: Ingo Steinbach/ Shutterstock

Jak podkreślił wiceminister Rafał Weber na posiedzeniu Senatu, będzie to duża nowelizacja przygotowująca od strony prawnej organizację transportu publicznego, szczególnie w obszarach oddalonych od miast.

Wiceminister tłumaczył, że projekt był już opracowany w tym roku, jednak ze względu na zasadę dyskontynuacji, nie zmieścił się w planie prac Rady Ministrów. -Mam nadzieję, że z tym projektem wrócimy w roku 2020 i w takim spokojnym  procesie legislacyjnym przy udziale strony samorządowej, bo ona też jest nam potrzebna do tego, by transport publiczny zorganizować w jak najlepszy sposób, taki projekt stworzymy - zadeklarował Rafał Weber.

Senacka opozycja wciąż sceptyczna

Senator Koalicji Obywatelskiej Kazimierz Kleina mówił, że ministerialny projekt był datowany już na 2018 rok i wytykał rządzącym brak woli jego uchwalenia. -Można było tę ustawę-matkę uchwalić już dawno - stwierdził senator KO. - Wtedy wiedzielibyśmy, jak będzie zorganizowany transport lokalny, jaka jest rola państwowych przedsiębiorstw transportowych czy najczęściej już dzisiaj komunalnych, dawnych PKS-ów, jak mają  funkcjonować w tym obszarze prywatni przewoźnicy w ramach większego programu, organizowanego na poziomie powiatu. Nic z tych rzeczy nie zrobiono - powiedział senator K. Kleina.

Lokalne połączenia już powstają

Wiceminister Rafał Weber przedstawił też wyniki realizacji ustawy przywracającej lokalne połączenia autobusowe. Pierwsze linie stworzone przy wsparciu Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych działają od września. -Nabór na 2020 rok pokazuje coraz większe zainteresowanie samorządowców - powiedział wiceminister. -W ramach naboru zostało złożonych 265 wniosków, na podstawie których zostało powołanych 1711 linii autobusowych, które obejmują swoją działalnością 63 miliony wozokilometrów rocznie - informował Rafał Weber. 

Start programu opóźniony do stycznia 2021 roku ?

Dyskutowana w Senacie nowelizacja ustawy o publicznym transporcie zbiorowym przedłuża do 1 stycznia 2021 roku termin wejścia w życie przepisów ustawy, które wprowadzają między innymi nowy system finansowania ulg. Zmiana terminu ma umożliwić zawieranie do końca 2020 roku umów na przekazywanie przez marszałków województw dopłat do biletów ulgowych komercyjnych przewoźników autobusowych. Przepisy pozwolą
też na przedłużenie zezwoleń na wykonywanie regularnych przewozów autobusowych, realizowanych przez przewoźników komercyjnych. 

PolskieRadio24/IAR/SW