X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Niedziele handlowe 2020: będą duże zmiany. Zobacz, jakie

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 11:20
W przyszłym roku zakaz handlu w niedziele zostanie znacznie rozszerzony. Zakupy będzie można zrobić tylko w 7 niedziel w ciągu całego roku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Całkowity zakaz handlu będzie obowiązywać od 2020 roku. Wyjątkiem ma być tylko 7 niedziel w roku podczas większego ruchu zakupowego.

wózek sklepowy.jpg
Zakaz handlu. Więcej pieniędzy w portfelach, zyskuje e-handel

Klientów i zatrudnionych w handlu - od nowego roku czekają także inne zmiany. Ustawa o zakazie handlu w niedziele określa dni, w których handel będzie zabroniony po 14 00. Chodzi o 11 kwietnia 2020, czyli dzień przed Wielkanocą oraz 24 grudnia 2020 - Wigilia świąt Bożego Narodzenia.

. .

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę obowiązuje od marca 2018 roku. Od stycznia tego roku zakupy były dozwolone tylko w ostatnią niedzielę miesiąca, z wyjątkiem miesięcy świątecznych. Niedziel handlowych w 2019 roku jest 15.

W 2020 roku zakupy zrobimy w następujące niedziele: jedną niedzielę przed Wielkanocą, dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia oraz cztery dodatkowe, ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

supermarket hipermarket sklep 1200.jpg
PIP: większość sklepów respektuje zakaz handlu w niedziele

Zakaz handlu w niedzielę nie obowiązuje m.in. w aptekach, cukierniach i lodziarniach, w kwiaciarniach na stacjach paliw, punktach sprzedaży prasy, kawiarniach, sklepach na dworcach i lotniskach oraz małych placówkach handlowych, w których za ladą staje właściciel lub ktoś z jego rodziny. Za złamanie zakazu handlu w niedzielę grożą kary w wysokości od tysiąca do 100 tysięcy złotych.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Tadeusz Zagórski: zakaz handlu w niedziele nie uderza w małe sklepy

W niedzielę, zakupy można zrobić także w sieci sklepów Żabka, które wykorzystują przepis, że otwarte mogą być placówki pocztowe. W sklepach tych istnieje możliwość nadania i odbioru przesyłki pocztowej, co pozwala placówkom tej sieci handlować w niedziele

PR24, akg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PIP: większość sklepów respektuje zakaz handlu w niedziele

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 12:40
Od momentu wejścia w życie przepisów do końca ubiegłego roku tylko 9 procent skontrolowanych sklepów było otwartych wbrew prawu - poinformował Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek, komentując raport PIP z kontroli dotyczącej zakazu niedzielnego handlu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Zagórski: zakaz handlu w niedziele nie uderza w małe sklepy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 14:27
- Walczymy też o rozwój małego handlu. Targowiska cieszą się bardzo dużą popularnością, szczególnie w niedziele - zauważył w PR24 Tadeusz Zagórski, prezes Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz handlu. Więcej pieniędzy w portfelach, zyskuje e-handel

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 08:50
Wpływ zakazu handlu na zawartość portfela dostrzega co szósty Polak - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Wizytę w sklepach Polacy coraz częściej zastępują zakupami przez internet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: bez handlu w niedzielę da się żyć i Polacy już to wiedzą

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 13:19
- W 2017 r. udało przyjął ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele, co dało pracownikom tej branży szansę na niedzielny wypoczynek z rodziną. Dziś przedstawiciele wielkich sieci handlowych nadal starają się wmówić Polakom, że to ogranicza dochody budżetu, że grozi zwolnieniami pracowników, ale mamy dowody, że nic takiego nie ma miejsca - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.  
rozwiń zwiń