X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pamiętaj! Towary, których kod kreskowy rozpoczyna się od 590, są wytwarzane w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 12:40
Kupując polskie produkty, konsumenci mogą sprawić, że miliardy złotych zostaną w naszej gospodarce. Przypominają o tym organizatorzy akcji Wybieram 590 - Sobota dla Polski.
Audio
  • Artur Niewrzędowski z inicjatywy Wybieram 590 przypomina, że towary, których kod kreskowy rozpoczyna się od cyfr 590, są wyprodukowane przez firmy zarejestrowane w naszym kraju. (IAR)
  • Jacek Kowalczyk z firmy doradczej Grand Thorton mówi, że większość pieniędzy wydanych na polskie towary pozostanie w Polsce. (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Studio217/shutterstock

Artur Niewrzędowski z inicjatywy Wybieram 590 przypomniał, że towary, których kod kreskowy rozpoczyna się od cyfr 590, są wyprodukowane przez firmy zarejestrowane w naszym kraju.

. 

Zachęca, aby w sobotę robiąc zakupy w najbliższą sobotę, 7 grudnia, wybierać właśnie takie produkty. Zapowiada, że podobna akcja będzie organizowana co roku w pierwszą sobotę grudnia.

.- Wzrost gospodarczy w tym roku ma wynieść w Polsce 4 proc., w przyszłym roku szacuje się, że osiągnie 3,7 proc. Polska gospodarka rośnie stabilnie, ale do zapewnienia rozwoju na długie lata istotne będą zachowania polskich konsumentów i przedsiębiorców - zauważył Jacek Kowalczyk z Grant Thornton i dodaje, że większość pieniędzy wydanych na polskie towary pozostanie w Polsce. 
Z raportu przygotowanego przez Grand Thorton wynika, że gdyby Polacy kupowali tylko o jeden procent polskich produktów więcej, w naszej gospodarce zostałoby ponad 6 i pół miliarda złotych rocznie.

Jacek Zapała z fundacji "Pomyśl o przyszłości" od 10 lat promującej patriotyzm gospodarczy podkreślił, że dziś polskie firmy konkurują z zagranicznymi, które mają olbrzymią przewagę kapitału i skali. 

- Liczba "590" na początku kodu kreskowego nie musi jednak oznaczać, że w 100 procentach produkt jest polski - zwrócił uwagę Artur Niewrzędowski.

Do kampanii "Wybieraj 590" włączyło się już 170 polskich przedsiębiorstw, zarówno państwowych, jak i prywatnych.

W ramach kampanii odbędzie się akcja #sobotadlaPolski. Organizatorzy, partnerzy i ambasadorzy projektu będą zachęcać Polaków, żeby 7 grudnia, w najbliższą sobotę właśnie,  podczas zakupów sięgali po polskie produkty i usługi.

IAR, PR24, akg

Zobacz więcej na temat: zakupy konsument
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak