X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Podatek handlowy ponownie zawieszony. Powód: postępowanie w TSUE

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 16:50
Rząd przedłużył zawieszenie podatku od sprzedaży detalicznej, tzw. podatku od sklepów wielkopowierzchniowych do 1 lipca 2020 r. - podało Centrum Informacyjne Rządu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

- Biorąc pod uwagę toczące się postępowanie w TSUE, konieczne jest zawieszenie podatku do 1 lipca 2020 r. - poinformowano.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Sieci sprzedażowe liczą na zmianę wyroku unijnego sądu w sprawie podatku handlowego

Jak przypomniano, podatek dla branży handlowej wprowadzono w 2016 r., nie był on jednak pobierany w związku z nakazem wydanym przez Komisję Europejską. W maju 2019 r. Sąd Unii Europejskiej (SUE) przyznał Polsce rację i orzekł, że podatek od sprzedaży detalicznej nie stanowi pomocy państwa.

Sąd stwierdził nieważność decyzji KE i obciążył ją kosztami poniesionymi przez nasz kraj w związku z postępowaniem.

- Przewidziano dwie stawki podatku: 0,8 proc. od nadwyżki przychodu powyżej 17 mln zł do 170 mln zł miesięcznie oraz 1,4 proc. od nadwyżki przychodu ze sprzedaży ponad 170 mln zł miesięcznie - czytamy.

Podatek nie obejmie takich towarów jak: refundowane leki, energia elektryczna, ciepło systemowe, gaz ziemny, gaz w butlach oraz paliwa stałe - poinformowano. 

TSUE: procedura potrwa ok. roku

Po złożeniu w lipcu odwołania przez Brukselę od korzystnego dla Polski orzeczenia Sądu UE, sprawa, którą zajmuje się teraz Trybunał, jest na etapie pisemnym. W jego trakcie zarówno Komisja Europejska, jak i polski rząd przedstawiają swoje argumenty na piśmie.

We wtorek służby prasowe TSUE poinformowały, że ostateczne rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczące sporu Polski i Komisji Europejskiej w sprawie podatku od sprzedaży detalicznej zapadnie za mniej więcej 10 do 12 miesięcy.

- Procedura potrwa jeszcze około roku, może trochę mniej. W najlepszym przypadku ostateczne orzeczenie zapadnie przed wakacjami przyszłego roku - powiedział Balazs Lehoczki ze służb prasowych TSUE.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Sieci sprzedażowe liczą na zmianę wyroku unijnego sądu w sprawie podatku handlowego

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 18:33
Liczymy, że Trybunał Sprawiedliwości zmieni wyrok po odwołaniu się od tej decyzji Komisji Europejskiej i uzna, że podatek handlowy w Polsce jest pomocą państwa i dyskryminuje największe podmioty - skomentowała Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Emilewicz o nowym podatku dla wielkich sklepów: jest na etapie dyskusji

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 16:22
Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała, że nie będzie żadnego rozwiązania podatkowego związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej bez wcześniejszych konsultacji. Nawiązała w ten sposób do swojej wczorajszej wypowiedzi dotyczącej prac nad nowym podatkiem dla sklepów wielkopowierzchniowych tak zwanym congestion tax.
rozwiń zwiń