X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Umowa UE-Mercosur: niepokój polskich producentów wołowiny przed stratami

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 10:30
Polscy hodowcy bydła rzeźnego obawiają się skutków umowy o bezcłowym handlu Unii Europejskiej z krajami Mercosur. W skład tej południowo-amerykańskiej organizacji wchodzą: Brazylia, Argentyna, Urugwaj i Paragwaj, słynące z produkcji wołowiny.
Audio
  • Jacek Zarzecki - prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego - mówi reporterowi radiowej Jedynki o obawach polskich i europejskich producentów wołowiny, w związku z umową o bezcłowym handlu UE z krajami Mercosur. (Dariusz Kwiatkowski)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay/PublicDomainPictures

- Niepokój co do następstw umowy wyraża między innymi COPA COGECA - organizacja zrzeszająca rolnicze związki zawodowe i organizacje spółdzielcze - powiedział reporterowi radiowej Jedynki Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

Zdaniem rozmówcy, europejski sektor zwłaszcza produkcji wołowiny bardzo straci - bowiem cena wołowiny np. z Brazylii jest dużo niższa niż w Europie.

Do tego - dodał - nie będzie wiadomo odnośnie wołowiny sprowadzanej z państw Mercosur - jakie leki są stosowane. - U nas nie stosuje się hormonów wzrostu czy antybiotyków - zauważył Jacek Zarzecki.

Wyraził nadzieję, że tak jak to miało niedawno miejsce w Austrii, gdzie umowa z Mercosur nie została ratyfikowana, również w innych państwach Unii Europejskiej będzie podobnie.

Poza hodowcami bydła, zagrożeni czują się też polscy producenci drobiu. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że kraje unijne będą domagały się klauzul ochronnych.

Dariusz Kwiatkowski, Jedynka, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wspólna Polityka Rolna do zmiany: najwięcej dotacji UE trafia do wielkich gospodarstw

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 19:26
Dotacje unijne faworyzują wielkie gospodarstwa - 82 procent płatności trafia do jedynie 20 procent rolników w Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Marcin Zaborowski: teka rolnictwa to najważniejsza pozycja w budżecie unijnym

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 13:11
- W kontekście krajowym teka rolnictwa jest mniej ważna, jednak to jest najważniejsza pozycja w budżecie unijnym. To dla nas sprawa fundamentalna i myślę, że rząd powinien mieć powody do zadowolenia - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marcin Zaborowski z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci Rządów Pieniądza: unijna polityka rolna to nie tylko dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 14:11
- Polskie rolnictwo będzie tematem kluczowym w dyskusjach podczas negocjacji unijnego budżetu. Wynika to przede wszystkim z dysproporcji jakie istnieją w dopłatach pomiędzy państwami takimi jak Polska, a krajami zachodniej Europy – powiedział  prof. Dariusz Tworzydło z Uniwersytetu Warszawskiego gość programu Rządy Pieniądza. - Pamiętajmy o tym, że wspólna polityka rolna to nie tylko opłaty bezpośrednie, które budzą wiele emocji i często są utożsamiane z pomocą socjalną (…). – zauważył  Mariusz Adamiak analityk banku PKO BP , drugi gość Rządów Pieniądza.
rozwiń zwiń