X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rolnicy słabo zorganizowani. Brak grup producenckich utrudnia konkurowanie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 08:50
W Warszawie odbyła się konferencja poświęcona roli organizacji producentów i programów operacyjnych w rozwoju sektora owoców i warzyw w Polsce. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim organizowania się rolników w grupy producenckie. Chodzi głównie o sadowników i ogrodników.
Audio
  • O rolniczych grupach producenckich, które wzmocniłyby konkurencyjność polskich rolników - audycja Tomasza Matusiaka w radiowej Jedynce.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

- Trudno o to, aby dziś na rynku liczyło się pojedyncze gospodarstwo. Potrzebne są odpowiednie struktury - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski minister rolnictwa i rozwoju wsi.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Ceny jabłek w skupie wyższe, ale zbiory niższe. Interwencji na rynku nie będzie

Przypomniał, że w Europie Zachodniej działają rolnicze grupy producenckie, które  zajmują się wytwarzaniem i sprzedażą swoich produktów.

- Zrzeszanie rolników w organizacje znacznie ułatwi pomoc unijną która trafi, po 2020 roku i będzie trafiała do sektora, umożliwiając jego rozwój - ocenił Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Producentów Owoców i Warzyw, organizator konferencji.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Producenci owoców skarżą się na nieprawidłowości w punktach skupu

Uczestnicy spotkania podkreślali, że brak organizacji grup producenckich w Polsce wpływa na pogarszanie się naszej pozycji konkurencyjnej na europejskim rynku.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] „Czas na polskie superowoce!”

Oprócz ministra Ardanowskiego w konferencji uczestniczyli również goście z Włoch i Francji.

Tomasz Matusiak, "Jedynka", PR24, akg

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Interwencyjny skup jabłek przemysłowych. Po cenie wyższej od rynkowej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 14:50
Chcąc rozwiązać problemem nadmiaru jabłek, rząd podjął decyzję o zdjęciu z rynku pół miliona ton jabłek przemysłowych - poinformował w Poznaniu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Skup ma ruszyć za tydzień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy sadownicy promują codzienną konsumpcję owoców w sezonie zbiorów

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 14:32
W ubiegłym roku w Polsce wyprodukowano prawie 200 tysięcy ton truskawek, z czego prawie 6 tysięcy ton świeżych i prawie 100 tysięcy zamrożonych wyeksportowano za granicę - wynika z danych GUS. Polska jest drugim największym producentem truskawek w Europie i ósmym na świecie. Do codziennej konsumpcji zarówno tych owoców, jak i innych zachęcali na wspólnej konferencji prasowej minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Czas na polskie superowoce!”

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 13:10
Polska zajmuje drugie miejsce w Europie i ósme na świecie w produkcji truskawek - informuje resort rolnictwa. W 2018 roku wyprodukowaliśmy ok. 196 tys. ton tych owoców, czyli o 10 proc. więcej niż w roku 2017.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Producenci owoców skarżą się na nieprawidłowości w punktach skupu

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 15:55
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że w przypadku kupna produktów rolnych bez umowy lub w sytuacji, gdy umowa jest wadliwa, na nabywców nakładane są kary pieniężne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ceny jabłek w skupie wyższe, ale zbiory niższe. Interwencji na rynku nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 17:40
W tym roku ceny skupu jabłek deserowych jak i przemysłowych są wyższe niż w ubiegłym roku, zaś zbiory tych owoców są o 25 proc. niższe niż przed rokiem - poinformowało ministerstwo rolnictwa. Polska jest największym producentem jabłek w Europie.
rozwiń zwiń