X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przetwórstwo i handel żywnością. ARiMR pomoże finansowo rolnikom

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 10:15
W tym roku weszły w życie ustawy wprowadzające istotne ułatwienia w produkcji żywności przez rolników w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego. Rolnicy, którzy wytwarzają produkty spożywcze w gospodarstwie i sprzedają je bezpośrednio konsumentom mogą liczyć na finansowe wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Audio
  • O pomocy finansowej dla rolników planujących prowadzić działalność przetwórczą i sprzedaż swoich produktów - audycja Tomasza Matusiaka w radiowej Jedynce.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay/jarmoluk

Startuje poddziałanie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pt. "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój".

O pomoc finansową mogą się starać rolnicy ubezpieczeni w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którzy już prowadzą, bądź zamierzają prowadzić działalność przetwórczą i sprzedaż swoich produktów.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Przetwórstwo warzyw i owoców może być jeszcze bardziej opłacalne. Pomaga w tym ARiMR

- Lista żywności przetwarzanej i jednocześnie zbywanej (co stanowi wymóg łączny) obejmuje bardzo szeroki wachlarz produktów - podkreśla Tomasz Kuśnierek p.o. zastępcy prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Chodzi o przetwory z owoców i warzyw, np. soki, dżemy, kiszonki, marynaty i koncentraty, a także przetwory zbożowe: mąki, kasze, płatki, oleje, oraz wędliny i produkty mleczne: śmietana, jogurty i sery.

Pomoc jest przyznawana w postaci refundacji do 50% kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 100 tys. zł.

Dofinansowanie można otrzymać m.in. na zakup maszyn i urządzeń oraz wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Pieniądze mogą być też przeznaczone na budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Pomoc dla rolników. Rusza nabór wniosków na nowych zasadach

Dofinansowanie nie obejmuje zakupu środków transportu oraz używanych maszyn i urządzeń. - Sprzęt musi być nowy - podkreśla prezes ARiMR.

- Rolnicy często budują trwałe relacje ze swoimi klientami, którym sprzedają wytwarzaną przez siebie żywność - mówi Sławomir Piotrowski, dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.  

- W ten sposób rolnik ma pewny zbyt swoich produktów, a zadowolony klient kupuje zdrowy, dobry jakościowo produkt - z pewnego źródła. Takie relacje są budowane na lata - podkreśla dyrektor Piotrowski.

Złożone przez rolników wnioski zostaną poddane ocenie punktowej, która premiuje inwestycje innowacyjne oraz uczestnictwo w unijnych lub krajowych systemach jakości. Suma uzyskanych punktów będzie decydowała o kolejności przysługiwania pomocy.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] ARiMR: rusza nabór wniosków od grup producenckich

Wnioski należy składać w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 20 grudnia 2019 roku.

  • Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie, materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Instytucja zarządzająca PROW 2014 – 2020 minister rolnictwa i rozwoju wsi, materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020.

ARiMR, Tomasz Matusiak, PR24, akg

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od połowy marca przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 09:20
Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęły przyjmowanie oświadczeń, zastępujących wnioski o dopłaty bezpośrednie za rok 2019.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla rolników. Rusza nabór wniosków na nowych zasadach

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 07:30
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od dziś zaczyna przyjmować wnioski o przyznanie pomocy rolnikom, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: rusza nabór wniosków od grup producenckich

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 09:20
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w poniedziałek 28 października rozpoczyna przyjmowanie wniosków o pomoc na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Będzie ona skierowana do nowych grup producentów rolnych - poinformował dyrektor biura prasowego Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetwórstwo warzyw i owoców może być jeszcze bardziej opłacalne. Pomaga w tym ARiMR

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 12:28
Przetwórstwo surowców rolnych i handel detaliczny stwarzają szansę na dodatkowe źródło dochodów dla gospodarstw. W rozwinięciu tego rodzaju działalności może pomóc dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Od 21 listopada do 20 grudnia rolnicy będą mogli składać wnioski o wsparcie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.
rozwiń zwiń