X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ułatwienie dla ruchu tranzytowego. Powstanie ważna obwodnica w rejonie Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 14:40
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą, która zaprojektuje obwodnicę Zabierzowa koło Krakowa w ciągu drogi krajowej nr 79 wraz z uzyskaniem zgody na budowę inwestycji. Według planów trasa ma być gotowa w 2023 roku.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

Jak poinformowała rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut, opracowaniem kompleksowej dokumentacji projektowej obwodnicy Zabierzowa wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych i sprawowaniem nadzoru autorskiego nad budową drogi zajmie się firma Mosty Katowice. Koszt tych prac wyniesie ponad 3,8 mln zł.

Zgodnie z umową wykonawca będzie miał 18 miesięcy na przygotowanie projektu i uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Na procedurę przetargową dotyczącą robót budowlanych przewidziano siedem miesięcy. Ten sam wykonawca będzie pełnił nadzór autorski nad realizacją inwestycji. Na ten etap inwestycji przewidziano 26 miesięcy.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Pieniądze dla Polski. UE przeznaczy miliony euro na infrastrukturę kolejową i drogową

Obwodnica Zabierzowa będzie ułatwieniem nie tylko dla ruchu lokalnego, ale przede wszystkim tranzytu, który korzysta z dk79 jako trasy alternatywnej dla autostrady A4 w kierunku Śląska. Starania na rzecz jej budowy były podejmowane przez lokalnych samorządowców od 1991 roku.

Dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA Tomasz Pałasiński oceniał w maju, że rozpoczęcie prac budowlanych powinno nastąpić w 2021 roku, a cała trasa będzie gotowa w 2023 roku.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Nowa zakopianka już do dyspozycji kierowców. Otwarto pierwszy z trzech odcinków drogi

Obwodnica Zabierzowa będzie drogą klasy głównej przyspieszonej (GP) o długości 10,2 km. Na jej trasie znajdą się trzy skrzyżowania, dwukomorowy tunel z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku o długości 370 metrów, a także 13 obiektów mostowych. Droga będzie się łączyć z projektowaną północną obwodnicą Krakowa.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podpisana umowa na studium dla drogi S16 Ełk-Knyszyn

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 15:00
Za niespełna 2,5 roku powinna być gotowa dokumentacja projektowa na odcinek Ełk-Knyszyn planowanej drogi ekspresowej S16. W poniedziałek białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych podpisał umowę z wykonawcą. W założeniach drogowców, budowa tego odcinka mogłaby ruszyć za pięć lat. S16 ma być fragmentem przyszłej trasy Via Carpatia, z północy na południe Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA podpisała umowę na dokumentacje dla rozbudowy DK12

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:08
Umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy DK12 na odcinku Kalisz-granica województwa łódzkiego podpisała GDDKiA. Wartość kontraktu to ponad 1,5 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniądze dla Polski. UE przeznaczy miliony euro na infrastrukturę kolejową i drogową

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 15:45
676 milionów euro otrzyma Polska z unijnego budżetu na poprawę infrastruktury kolejowej i drogowej. Komisja Europejska przyjęła trzy duże projekty, które zostaną sfinansowane z polityki spójności i poprawią bezpieczeństwo pasażerów, przy jednoczesnym skróceniu czasu podróży i zmniejszeniu kosztów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa zakopianka już do dyspozycji kierowców. Otwarto pierwszy z trzech odcinków drogi

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 12:06
Kierowcy od soboty korzystają z pierwszego z trzech budowanych górskich odcinków drogi ekspresowej S7, czyli nowej Zakopianki - od Skomielnej Białej do Rabki Zdroju i dalej dwujezdniowej drogi głównej przyspieszonej do Chabówki.
rozwiń zwiń