X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Likwidacja OFE przesądzona. A. Soboń: te pieniądze będą prywatną własnością

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 17:25
Rząd przyjął projekt ustawy likwidującej Otwarte Fundusze Emerytalne. O tym, co stanie się z naszymi pieniędzmi zgromadzonymi w OFE - wyjaśniał w radiowej Jedynce wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
Audio
  • W radiowej Jedynce wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń - mówił, gdzie trafią nasze pieniądze zgromadzone w Otwartych Funduszach Emerytalnych. (Justyna Golonko)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Glow Images/East News

Jak tłumaczył wiceminister - dziś przesądzono, że 162 mld złotych zgromadzonych w OFE, które są oszczędnościami 16 mln Polaków - będzie ich prywatną własnością.

- Średnio to 10 tysięcy 200 złotych przypadających na indywidualne konto emerytalne (IKE) - powiedział Artur Soboń. Jak dodał gość radiowej Jedynki, możemy też podjąć decyzję o tym, iż pieniądze te trafią na nasze własne konto w ramach ZUS-u.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Projekt ustawy likwidującej OFE na posiedzeniu rządu. Dwie możliwości przeniesienia środków

Kwota, która trafi na IKE zostanie pomniejszona o opłatę przekształceniową wynoszącą 15 proc. Przypomnijmy, że rząd zdecydował w środę, że w 2020 r. TFI odprowadzą 70 proc. opłaty za przekształcenie OFE w IKE, w 2021 r. - pozostałe 30 procent.

Wiceminister pytany o to, co w przypadku osób posiadających już IKE? - odparł, że po dwóch latach od wejścia w życie ustawy "IKE połączy się z kontem, które powstało w wyniku przekształcenia naszych składek z OFE".

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Reforma emerytalna: ZUS zachęca do przenoszenia środków z OFE na jego konta

Jeśli będziemy chcieli, żeby środki trafiły z OFE na nasze indywidualne konto emerytalne "nie trzeba będzie nic robić" - dodał gość radiowej Jedynki.

Jak poinformował Artur Soboń - planowane zmiany wejdą w życie prawdopodobnie w lipcu 2020 roku. 

Justyna Golonko, "Jedynka", PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reforma emerytalna: zobacz, jak po zmianach będziemy oszczędzać na starość. Projekt dot. przeniesienia oszczędności z OFE do IKE trafił do konsultacji społecznych

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 12:12
Przed każdym Polakiem reforma emerytalna. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński tłumaczy na czym ona polega i jak, po przekształceniu OFE, będziemy osczędzać na emeryturę. Projekt dotyczący reformy właśnie trafił do konsultacji społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma emerytalna: ZUS zachęca do przenoszenia środków z OFE na jego konta

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 15:27
O ustawie likwidującej OFE, w tym o zachęcaniu przez ZUS do przenoszenia środków na jego konta, rozmawiali m.in. goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24: prof. Elżbieta Mączyńska, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Szkoła Główna Handlowa i ekonomista Marek Wołos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt ustawy likwidującej OFE na posiedzeniu rządu. Dwie możliwości przeniesienia środków

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 07:30
Rząd zajmie się 6 listopada projektem ustawy dotyczącej Otwartych Funduszy Emerytalnych. Projekt zakłada, że środki z OFE zostaną przeniesione na Indywidualne Konta Emerytalne lub do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Wybór należy do członków OFE.
rozwiń zwiń