X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

K. Tchórzewski: sprawny sektor energetyczny jednym z filarów rozwoju gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 13:51
Podczas konferencji energetycznej EuroPower minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że transformacja energetyczna to proces, który ma utrzymać niski wskaźnik zależności polskich systemów energetycznych od importu. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele rządu, spółek energetycznych, a także eksperci.
Audio
  • Minister energii Krzysztof Tchórzewski mówi o polskiej energetyce podczas konferencji energetycznej EuroPower. (Cz. 1/IAR)
  • Minister energii Krzysztof Tchórzewski mówi o polskiej energetyce podczas konferencji energetycznej EuroPower. (Cz. 2/IAR)
  • Minister energii Krzysztof Tchórzewski mówi o polskiej energetyce podczas konferencji energetycznej EuroPower. (Cz. 3/IAR)
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.Foto: twitter/Min. Energii

Minister energii podkreślił, że sprawne działanie sektora energetycznego jest jednym z głównych filarów rozwoju gospodarki kraju.

Zaznaczył, że transformacja energetyczna to proces, który ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne i utrzymać niski wskaźnik zależności naszej gospodarki energetycznej, polskich systemów energetycznych od importu.

Minister Tchórzewski podkreślił, że jesteśmy w momencie startu między innymi energetyki wiatrowej na morzu, jak również energetyki odnawialnej na lądzie.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] K. Tchórzewski: potrzebujemy więcej bezemisyjnych źródeł energii

Powtórzył, że wszystko wskazuje na to, że w Unii Europejskiej znajdziemy się na czwartym miejscu jeśli chodzi o postęp w rozwoju energetyki odnawialnej w ostatnich dwóch latach.

- Komisja Europejska jest zadowolona z tego co w Polsce w tej dziedzinie robimy - podkreślił.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Europejska energetyka przyszłości. Minister Energii o polskich priorytetach

W kuluarach konferencji Krzysztof Tchórzewski powiedział dziennikarzom, że w jego przekonaniu, Polska jest blisko rozstrzygnięć w sprawie finansowania programu budowy energetyki jądrowej.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Utrzymanie rynku przez energetykę jądrową to duże wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 13:02
Ze strony Komisji Europejskiej popłynęły pozytywne sygnały dla przyszłości energetyki jądrowej w UE. Niemniej chociażby utrzymanie mocy zainstalowanej energetyki jądrowej na obecnym poziomie w perspektywie 2050 roku to trudne zadanie. Ze względu na przewidywane wyłączenia obecnie pracujących "atomówek" jego realizacja wymagałaby zbudowania nowych reaktorów o mocy około 100 GW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejska energetyka przyszłości. Minister Energii o polskich priorytetach

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 18:00
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski oraz podsekretarz stanu w ME Tomasz Dąbrowski wzięli udział w posiedzeniu Rady UE ds. Energii, które odbyło się w Brukseli. Głównym zagadnieniem obrad była dyskusja o propozycji Komisji Europejskiej ws. zeroemisyjnej gospodarki UE do 2050 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Tchórzewski: potrzebujemy więcej bezemisyjnych źródeł energii

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 20:39
- Przed nami poważne wyzwania. Udało nam się przekonać Komisję Europejską, że nasza transformacja wymaga wolniejszego odchodzenia od energetyki węglowej, ale musimy mieć oczywiście więcej bezemisyjnych źródeł energii. To oznacza konieczność budowy energetyki jądrowej - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Krzysztof Tchórzewski, minister energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Tchórzewski: inni ministrowie energii podziwiają polskie rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 14:55
- Przyjechali tutaj wszyscy, którzy chcą unowocześniać Polskę, a jesteśmy w tej dziedzinie na dobrej drodze. Widzę jak inni ministrowie odpowiedzialni za energię podchodzą do nas i mówią nam, że nas podziwiają - powiedział obecny na Kongresie 590 w Jasionce Krzysztof Tchórzewski, minister energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Kwieciński o planach budowy elektrowni atomowej w Polsce: dobra wiadomość

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 10:36
Jerzy Kwieciński w Polskim Radiu 24 odniósł się do informacji o porozumieniu polskiego chemicznego koncernu Synthos i firmy GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) ws. współpracy przy rozważeniu możliwości budowy w Polsce reaktora jądrowego. - Myślę, że to jest dobra informacja - powiedział w Polskim Radiu 24 minister finansów, inwestycji i rozwoju.
rozwiń zwiń