X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Frankowy kredyt państwa Dziubaków. Sąd odracza sprawę o unieważnienie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 17:30
Warszawski Sąd Okręgowy odroczył do 3 stycznia rozprawę państwa Dziubaków - frankowiczów, w sprawie których orzekał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Podczas dzisiejszego posiedzenia sądu do sprawy włączył się przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich.
Audio
  • O odroczeniu przez Warszawski Sąd Okręgowy rozprawy dotyczącej frankowiczów - państwa Dziubaków - była mowa w audycji na antenie radiowej Jedynki. (Tomasz Matusiak)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Fabio Balb

Powodem odroczenia rozprawy było przystąpienie do sprawy Rzecznika Praw Obywatelskich, który poprosił o czas na zapoznanie się z aktami.

Po zakończeniu rozprawy reprezentująca państwa Dziubaków adwokat Agnieszka Plejewska wyjaśniła, że zgodziła się na zaangażowanie RPO w sprawę.

Rozprawa państwa Dziubaków została odroczona, jednak inne tego typu sprawy pokazują, że frankowicze w sądach wygrywają.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Frankowicze kontra polskie banki. Kto będzie górą?

"Rzeczpospolita" wyliczyła, że od ogłoszenia wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE, który miał miejsce na początku października - do 30 października zapadło 26 wyroków w sprawie hipotek walutowych. 3/4 wyroków było po myśli frankowiczów. Tylko 8 spraw przegrali.

- Po wyroku TSUE przybywa spraw dotyczących kredytów frankowych - poinformowała w radiowej Jedynce Barbara Garlacz, radca prawny.

- Również Biuro Rzecznika Finansowego dostrzega przechylenie się linii orzeczniczej na korzyść klientów - powiedział Marcin Jaworski z Biura. 

Zbigniew Krysiak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wskazał, że jest w Polsce wiele osób z kredytami frankowymi, których nie stać na kancelarie adwokackie. Jego zdaniem trzeba im jakoś pomóc.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Frankowicze nie odpuszczają. Twierdzą, że walutowy kredyt został im narzucony

Jak poinformowała "Rzeczpospolita" - do tej pory w większości przypadków wygrywały banki. Od początku 2017 r. zapadło 1019 prawomocnych wyroków na korzyść banków. 117 razy wygrywali klienci. Oznacza to, że tylko co 10 sprawę wygrywali kredytobiorcy.

Tomasz Matusiak, "Jedynka", PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Frankowicze nie odpuszczają. Twierdzą, że walutowy kredyt został im narzucony

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 17:53
W sejmie członkowie komisji finansów spotkali się, by wysłuchać przedstawicieli rządu, w sprawie kredytów walutowych. Na spotkaniu byli również przedstawiciele banków a także kredytobiorców, którzy popadli w tarapaty, za co obwiniają banki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: kierujemy wsparcie nie tylko do frankowiczów

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 11:55
- Prezydent wnosi inicjatywę po to, żeby wspomóc kredytobiorców, i to jest cel tej ustawy, a z drugiej strony jest oczywisty kontekst stabilności polskiego systemu bankowego – mówił w Polskim Radiu 24 minister Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Frankowicze kontra polskie banki. Kto będzie górą?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 13:55
Po tym, kiedy na początku października tego roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) orzekł w sprawie dotyczącej kredytu we frankach szwajcarskich zaciągniętego przez małżeństwo Dziubaków - eksperci wskazują dość zgodnie, że tamten wyrok wpłynie na sytuację Polaków, którzy mają kredyty mieszkaniowe w tej walucie.
rozwiń zwiń