X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

A. Soboń: czas rozpoczęcia budowy może się skrócić co najmniej o połowę

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 17:40
Planowana nowelizacja prawa budowlanego ma na celu uproszczenie i przyspieszenie inwestycji budowlanych. Dokument przyjął już Stały Komitet Rady Ministrów i niebawem powinien trafić pod obrady rządu.
Audio
  • O planowanej nowelizacji prawa budowlanego z wiceministrem inwestycji i rozwoju Arturem Soboniem rozmawiał w radiowej Jedynce Błażej Prośniewski.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, corgarashu

Jak tłumaczył w radiowej Jedynce wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń - zmiany będą polegać m.in. na tym, że zakres niezbędnej dokumentacji będzie się opierał głównie na projekcie budowlanym i na projekcie zagospodarowania działki, bo wszystkie niezbędne projekty techniczne nie "są niezbędne do uzyskania samej decyzji o pozwoleniu na budowę".

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Boom w mieszkaniówce nie słabnie. Wysoki popyt spotyka się z dużą podażą

Jak tłumaczył gość radiowej "Jedynki" - czas oczekiwania na rozpoczęcie budowy może się skrócić "co najmniej o połowę".

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Budowy mogą przyspieszyć. Dane geodezyjne będą łatwiej dostępne

Jak tłumaczył - obecnie czas oczekiwania na zgodę na budowę jest długi - głównie z powodu kwestii planistycznych, czyli uzyskania decyzji o warunkach zabudowy, w związku ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego czy decyzji środowiskowej.

Według rozmówcy - przystąpienie do budowy po zmianie prawa będzie szybsze także że względu na wprowadzenie w projekcie nowelizacji terminów dla gestorów sieci.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Koniec mieszkaniowego boomu? Nie tak szybko

- Tam gdzie mamy uzyskać warunki na przyłącza do poszczególnych sieci, będą wprowadzone terminy, które przestrzegać będą musiały np. zakład energetyczny czy zakład gazowy - powiedział Piotr Soboń.

Błażej Prośniewski, "Jedynka", PolskieRadio 24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kto buduje mieszkania? Dominują deweloperzy i osoby fizyczne

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 15:02
Wzrost w 2018 roku łącznej liczby mieszkań oddanych do użytkowania to efekt nowych inwestycji z 2016 roku - zauważył Andrzej Prajsnar, ekspert portalu RynekPierwotny.pl. Jak podał GUS, liczba mieszkań oddanych do użytku wzrosła w ubiegłym roku o 3,6 proc. w porównaniu do roku 2017.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec mieszkaniowego boomu? Nie tak szybko

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 16:02
Główny Urząd Statystyczny opublikował informacje dotyczące wyników budownictwa mieszkaniowego w 2018 roku. Łącznie deweloperzy oddali do użytkowania 111 550 mieszkań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budownictwo: coraz mniej ”łatwych” gruntów do zabudowy. Ceny u deweloperów będą rosły?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 10:27
Czasy budowy na pustych działkach kończą się również w Polsce. Jak sygnalizują deweloperzy, muszą oni  coraz częściej sięgać np. po tereny poprzemysłowe czy działki z budynkami do wyburzenia. A to oznacza budowę na "trudnych" gruntach, powodujących wzrost kosztów inwestycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy kooperatywy wypełnią lukę na rynku mieszkań? Grunt to pozyskać grunt

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 13:40
Kolejnym elementem rynku mieszkaniowego w naszym kraju mają być kooperatywy mieszkaniowe. Budowa w takim systemie to przede wszystkim dużo niższe koszty. Projekt ustawy jest w konsultacjach społecznych i zbiera dobre opinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowy mogą przyspieszyć. Dane geodezyjne będą łatwiej dostępne

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 16:50
Rząd przygotował propozycje usprawniające realizację prac geodezyjnych i kartograficznych. Zmniejszą się obciążenia biurokratyczne występujące w procesie prowadzenia tych prac. Projekt nowelizacji umożliwi lepszą organizację prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boom w mieszkaniówce nie słabnie. Wysoki popyt spotyka się z dużą podażą

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 17:20
Od stycznia do września oddano do użytku ponad 12 procent więcej mieszkań niż przed rokiem - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny.
rozwiń zwiń