X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program "GovTech Polska". Innowacje mają bardziej wspomóc sektor publiczny

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 16:05
Rada Ministrów zaakceptowała uchwałę w sprawie programu "GovTech Polska" - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Głównym celem programu jest zwiększenie efektywności wdrażania innowacji przez sektor publiczny.
Audio
  • O głównych celach i założeniach rządowego programu "GovTech Polska" - audycja Tomasza Matusiaka w radiowej Jedynce.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, metamorworks

W uchwale określono trzy najważniejsze obszary działań. 

Pierwszy to opracowywanie innowacyjnych modeli pozyskiwania od obywateli oraz w ramach instytucji publicznych, informacji o potrzebach oraz sugestiach ich zaspokojenia.

Realizowane w ramach programu projekty mają wytworzyć mechanizmy dialogu ze społeczeństwem pozwalające na zdobycie wiarygodnych informacji o jego potrzebach oraz wykorzystać wiedzę o funkcjonowaniu sektora publicznego do ułatwienia wdrażania pomysłów obywateli - zaznaczyło CIR.

Pieniądze na innowacyjne projekty

Drugim obszarem jest dofinansowywanie lub finansowanie innowacyjnych projektów usprawniających działanie sektora publicznego ze szczególnym naciskiem na rozwiązania usprawniające interakcje obywateli oraz przedsiębiorców z instytucjami publicznymi.

Trzeci obszar to podnoszenie kompetencji sektora publicznego dotyczących innowacyjności oraz popularyzacji obecnie istniejących, w poszczególnych instytucjach, dobrych praktyk. Chodzi także o wspieranie obecnie istniejących programów innych instytucji dotyczących innowacyjności poprzez dodatkowe finansowanie lub wsparcie merytoryczne.

Całość - jak podkreśliło CIR - ma się to odbywać w dialogu ze społeczeństwem, sektorem prywatnym oraz zagranicą.

Centrum zaznaczyło, że program jest realizowany przez istniejący przy premierze Zespół ds. Programu GovTech Polska, który od ponad roku testuje metodologię przyjętą przy realizacji programu.

Metodologia ta zakłada przede wszystkim podejście modułowe, tj. przeprowadzanie pilotaży poprzedzających wdrożenie danego pomysłu na szerszą skalę. Pozwala to na minimalizację ryzyka niepowodzenia oraz oszczędza środki, które w innym przypadku byłyby wydane na znacznie droższe poprawki do docelowego systemu.

Brakowało takiej instytucji

- Do tej pory brakowało instytucji, która koordynowałaby wdrażanie innowacji w sektorze publicznym od strony obywateli - komentował w radiowej Jedynce Maciej Kawecki, dziekan Wyższej szkoły Bankowej w Warszawie.

Zdaniem Moniki Pietrzak z GovTech Polska - program powinien poprawić jakość usług świadczonych przez instytucje publiczne.

W ramach programu możliwe jest dofinansowywanie działań podejmowanych przez centralne oraz lokalne instytucje publiczne, a także udzielanie grantów w ramach wcześniej sformułowanych zasad.

Program umożliwi także zawieranie porozumień międzynarodowych oraz finansowanie międzynarodowych przedsięwzięć służących realizacji celów programu.

CIR, PAP, Jedynka, PolskieRadio 24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na technologicznej top liście nie tylko podium dla amerykańskich firm

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 10:18
W prestiżowym rankingu Thomson Reuters Top 100 oceniającym światowych liderów technologicznych, pierwsze miejsce zajął Microsoft. Dziwić może brak w pierwszej 10. zestawienia tak słynnych firm, jak Facebook, Amazon czy Sony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Technologiczne trendy 2018: sztuczna inteligencja, blockchain, cyberbezpieczeństwo i inne

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 10:58
Rozwój innowacyjnych technologii to rosnąca w szybkim tempie gałąź gospodarki. Rynek IT przekroczy w 2018 r. wartość 3,65 miliarda dolarów, co stanowi wzrost rok do roku o ponad 4,3 proc.
rozwiń zwiń