X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dofinansowanie do programu "Mój prąd" możliwe także za pomocą e-wniosków

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 14:35
Wnioski o dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych w programie "Mój Prąd" można od poniedziałku składać przez internet - poinformował minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Audio
  • Minister cyfryzacji Marek Zagórski mówi, jak składać wniosek elektroniczny w ramach programu "Mój prąd". (IAR)
  • Minister środowiska Henryk Kowalczyk mówi, że program "Mój prąd" jest korzystny dla posiadających instalacje fotowoltaiczne, jak i dla środowiska. (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

Minister poinformował, że aby złożyć wniosek online potrzebny jest jedynie profil zaufany lub e-dowód, a formularz jest dostępny na stronach resortu cyfryzacji.

Kilka minut na załatwienie sprawy

- Załatwienie tej sprawy zajmuje kilka minut - zapewnił szef MC. Dodał, że dzięki uruchomieniu e-usługi, proces składania wniosków przyśpieszy.

Dotąd - jak powiedział obecny na konferencji minister środowiska Henryk Kowalczyk - do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wpłynęło 3812 wniosków.

Minister Zagórski podkreślił, że budżet programu, z którego dofinansowane mogą być np. przydomowe elektrownie słoneczne wnosi miliard złotych. - Po raz pierwszy zastosowaliśmy tak duże wsparcie o zasięgu ogólnopolskim dla osób indywidualnych" - zaznaczył.

Wyraził nadzieję, że dzięki oferowanemu dofinansowaniu coraz więcej osób będzie mogło produkować i wykorzystywać odnawialną energię na własne potrzeby. Dodał, że pierwszy nabór rozpoczął się 30 sierpnia 2019 roku i potrwa do 20 grudnia tego roku. Kolejny zaplanowany jest na początek 2020 roku.

Minister Zagórski zaznaczył, że dofinansowanie może wynieść do 50 proc. kosztów kwalifikowanych montażu i zakupu mikroinstalacji, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych na jedno przedsięwzięcie.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Płyną dotacje na "Mój Prąd". P. Wożniak mówi o "masowym zainteresowaniu" programem

Z wyliczeń resortu wynika, że przy dostępnym budżecie i założonym poziomie wsparcia może je otrzymać nawet 200 tysięcy wnioskodawców.

IAR/PAP, PolskieRadio 24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ile będzie kosztował prąd w przyszłym roku?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 18:29
Spekulacji jest wiele, ale pewne jest jedynie to, że będzie kosztował więcej. O sprawie dyskutowali goście audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdzamy, jakie są główne cele programu Energia Plus

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 14:50
Produkcja na masową skalę odnawialnych źródeł energii oraz możliwość produkowania energii elektrycznej na własne potrzeby - to główne cele programu Energia Plus. Będzie on dotyczyć około 5 mln domów jednorodzinnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Tchórzewski: inni ministrowie energii podziwiają polskie rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 14:55
- Przyjechali tutaj wszyscy, którzy chcą unowocześniać Polskę, a jesteśmy w tej dziedzinie na dobrej drodze. Widzę jak inni ministrowie odpowiedzialni za energię podchodzą do nas i mówią nam, że nas podziwiają - powiedział obecny na Kongresie 590 w Jasionce Krzysztof Tchórzewski, minister energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyną dotacje na "Mój Prąd". P. Wożniak mówi o "masowym zainteresowaniu" programem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 17:30
- Przez pierwszych 31 dni działania programu "Mój prąd" NFOŚiGW dostał wnioski, na podstawie których wypłacił lub zatwierdził ok. 15,5 mln zł dotacji do instalacji fotowoltaicznych o wartości 70 mln zł i łącznej mocy 15,5 MW - poinformował prezes Funduszu Piotr Woźny.
rozwiń zwiń