X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Eksperci: dynamika wzrostu płac na stabilnym poziomie

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 13:50
We wrześniu przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach było o 6,6 procent wyższe niż przed rokiem i wyniosło brutto 5084 złote i 56 groszy - podał Główny Urząd Statystyczny. Wzrost płac w Polsce nadal oscyluje na poziomie około 7 proc. rok do roku.
Audio
  • Na antenie radiowej Jedynki eksperci komentowali najnowsze dane GUS na temat płac w Polsce. (Tomasz Matusiak)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: ambrozinio/Shutterstock.com

Dane GUS dotyczą firm zatrudniających powyżej 9 osób. W poprzednim miesiącu pracowało w nich blisko 6 milionów 400 tysięcy osób, czyli 2,6 procent więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku.

- Ekonomiści spodziewali się, że we wrześniu przeciętne wynagrodzenie pójdzie w górę o ok 7 proc. rok do roku - komentowała w radiowej jedynce Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego.

https://polskieradio24.pl/42/1699/Artykul/2385582,GUS-podal-dane-o-wynagrodzeniach-i-zatrudnieniu-w-wiekszych-firmach-Pensje-rosna

Zdaniem Łukasza Kozłowskiego z Federacji Przedsiębiorców Polskich - dynamika wzrostu płac utrzymuje się na wciąż stabilnym poziomie, oscylującym wokół 7 procent rok do roku.

Jego zdaniem - widać już oznaki osłabienia na polskim rynku pracy, np. malejącą liczbę wakatów oraz ofert pracy zgłaszanych przez pracodawców.

https://polskieradio24.pl/42/275/Artykul/2342909,Zarobki-w-gore-ale-tempo-wzrostu-wolniejsze-podobnie-z-zatrudnieniem

Według ekonomisty - wpływ na dane GUS-u ma pogorszenie koniunktury u naszych głównych partnerów handlowych, szczególnie Niemiec.

Płace w Polsce od dawna systematycznie rosną.

Statystyki przeciętnego wynagrodzenia stabilizują się powyżej 5 tys. zł brutto. Granicę 4 tys. zł brutto udało się na trwałe sforsować w 2015 roku.

Tomasz Matusiak, Jedynka, PolskieRadio24, akg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: presja na płace nie słabnie

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 11:47
Styczniowe dane z rynku pracy potwierdziły, że głosy o wygasaniu presji płacowej w gospodarce były przedwczesne - ocenili analitycy PKO BP odnosząc się do danych GUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maleje poziom zróżnicowania dochodów

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 16:40
Dane GUS wskazują na utrzymujące się w ub. r. na historycznie najniższym poziomie zróżnicowanie dochodów na osobę w gospodarstwach domowych - wskazało w komentarzu Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Najwyższe przeciętne dochody na osobę zanotowano na Mazowszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarobki w górę, ale tempo wzrostu wolniejsze, podobnie z zatrudnieniem

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 13:23
GUS podał, o ile wzrosły nasze zarobki w czerwcu - w porównaniu z czerwcem 2018 roku zarobki w średnich i dużych firmach są wyższe o 5,3 proc., analitycy prognozowali dużo wyższe wzrosty, rzędu 7 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrost płacy minimalnej zwiększy bezrobocie? Eksperci i pracodawcy komentują

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 14:12
Minimalne wynagrodzenie od 2020 r. wyniesie 2,6 tysiąca zł, a od 1 stycznia 2021 r. 3 tysiące zł - zadeklarował rząd. 10 lat temu płaca minimalna w naszym kraju nieznacznie przekraczała 1200 zł. Część ekspertów zastanawia się - jak tak radykalna podwyżka płac wpłynie na rynek pracy oraz poziom bezrobocia.
rozwiń zwiń