X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Państwa Trójmorza chcą nadrobić dystans do UE. Potrzebne wielkie inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 15:20
Kilkunastu ministrów z państw regionu Trójmorza spotka się w czwartek w Warszawie, by dyskutować o przyszłości regionu, realizacji projektów i możliwościach ich finansowania.
Audio
  • O spotkaniu w Warszawie ministrów państw regionu Trójmorza - była mowa w audycji na antenie radiowej Jedynki. (Tomasz Matusiak)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, llucky78

Inicjatywa Trójmorza powstała w 2015 roku jako projekt, którego celem było wzmocnienie współpracy dwunastu  krajów w regionie Morza Adriatyckiego, Bałtyckiego oraz Czarnego.

Do Warszawy przybędzie kilkunastu ministrów z państw tworzących region Trójmorza. Dzisiaj trwają prace w grupach roboczych, jutro uczestników czekają oficjalne rozmowy.

- Polski rząd zdecydował, aby współpracę pomiędzy 12 państw uczestniczących w inicjatywie Trójmorza przenieść na poziom operacyjny - mówi minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

- W inicjatywie chodzi przede wszystkim o integrację, ale i stabilizację, którą możemy osiągnąć poprzez wspólne inwestycje i projekty w dziedzinie energii, transportu i gospodarki cyfrowej  - podkreśla Jerzy Kwieciński.

- Państwa członkowskie Trójmorza wymagają inwestycji o wartości ponad 570 miliardów euro. Dla przykładu budżet całej Unii Europejskiej na inwestycje strukturalne na lata 2021-2027 ma wynieść 40 miliardów euro. Wszystkie inwestycje Funduszu będą inwestycjami komercyjnymi, przynoszącymi zwrot inwestorom - zwraca uwagę wiceprezes BGK, Paweł Nierada.

Inwestycje muszą dotyczyć co najmniej dwóch państw. Fundusz Trójmorza jest otwarty dla inwestorów instytucjonalnych, nie tylko z regionu, ale z całego świata.  Będzie mógł się angażować w projekty infrastrukturalne o wartości do 100 miliardów euro.

Sesja otwierająca Szczyt Trójmorza w Warszawie rozpocznie się jutro o godzinie 10.

Jedynka, Tomasz Matusiak, akg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak