X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premier: w sprawie podatku cyfrowego czekamy na propozycje UE

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 19:55
Premier Mateusz Morawiecki pytany o podatek od usług cyfrowych powiedział, że taki podatek mógłby finansować wydatki UE na cele infrastrukturalne czy energetykę odnawialną. Dodał, że nie jest to dla nas jakieś istotne źródło podatkowe.
Premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki.Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Premier był pytany w Rp.pl, czy można liczyć na to, że w ramach polityki podatkowej w Polsce pojawi się podatek cyfrowy. 

Decyzja na szczeblu unijnym

- Można na to liczyć, ale my jako państwo członkowskie w bardzo dobrej harmonii z Unią Europejską czekamy - zgodnie z ustaleniami z Komisją Europejską - na propozycje KE, wsparte przez OECD - odpowiedział premier.

- W ramach tego podatku zaplanowaliśmy nie tak wiele środków, więc nie jest to dla nas jakieś istotne źródło podatkowe - dodał szef rządu.

Premier przyznał, że on sam wskazuje na zasadność wdrażania tego podatku na poziomie ogólnoeuropejskim. - Jestem przeciwny zakłóceniom konkurencji. Podatki powinny być sprawiedliwie i uczciwie płacone tam, gdzie robiony jest biznes - mówił.

Dodał, że cieszy go fakt, że prezes Facebooka na Polskę potwierdził, iż firma będzie płaciła podatki w Polsce.

Ministerstwo Finansów prowadziło prace nad przygotowaniem projektu ustawy o podatku od niektórych usług cyfrowych, a punktem wyjścia do przygotowania projektu ustawy stanowił projekt dyrektywy dotyczącej podatku od usług cyfrowych, zaproponowanej przez Komisję Europejską w marcu 2018 r.

USA przeciwne podatkowi cyfrowemu

Kwestia podatku od usług cyfrowych poruszona została kilka dni temu przez wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a, który przebywał w Polsce.

Pence powiedział, że Stany Zjednoczone "z głęboką wdzięcznością przyjęły odrzucenie" przez Polskę propozycji podatku od usług cyfrowych, które utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami.

PAP, akg

Czytaj także

Premier Mateusz Morawiecki w Krynicy: chcemy wzbogacać polskie społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 11:14
- Niemcy piszą o małym cudzie gospodarczym w Polsce, ale tak naprawdę to twarda, trudna, zdyscyplinowana praca, by system finansowy nie przeciekał - powiedział podczas ostatniego dnia Forum Ekonomicznego w Krynicy premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla TVP.
rozwiń zwiń