X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jerzy Kwieciński: udało się stworzyć właściwe środowisko do rozwoju innowacji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 20:32
Jak wygląda pozycja Polski w Europie jeśli chodzi o innowacyjność? - o to m.in. był pytany w radiowej Jedynce szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. W opinii ministra - nasz kraj startuje z bardzo niskiego poziomu, ale wreszcie przekroczyliśmy poziom 1 proc. w odniesieniu do PKB, jeśli chodzi o wydatki na badania i rozwój.  
Audio
  • Gościem radiowej Jedynki podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy był szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, z którym rozmawiał Błażej Prośniewski.
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.Foto: PAP/Grzegorz Momot

Zdaniem Jerzego Kwiecińskiego - to co najważniejsze to fakt, że wśród tych wydatków ponad połowę stanowią już wydatki firm, podczas gdy wcześniej "zdecydowanie dominował sektor publiczny".

- Nadal innowacyjność nie jest naszą mocną stroną, w Unii Europejskiej jesteśmy gdzieś przy końcu - skomentował szef resortu inwestycji i rozwoju. Dodał, że w ostatnim czasie udało się stworzyć właściwe środowisko do rozwoju innowacji, jak ulgi na działalność badawczo-rozwojową, współfinansowanie prac w tej dziedzinie czy wsparcie dla tworzenia startupów.

Jerzy Kwieciński był również pytany o spowolnienie gospodarcze na świecie, które może także dotknąć polską gospodarkę. Jak stwierdził - informacje na ten temat słyszy już od dwóch lat, ale jak dotąd "polska gospodarka opiera się temu spowolnieniu, dzięki temu, że jest silnie zdywersyfikowana" oraz dlatego, że nasze firmy szukają nowych rynków.

Dodał, że realizowane przez rząd programy społeczne i inwestycyjne wspierane ze środków publicznych "skutecznie przeciwdziałają spowolnieniu gospodarczemu". 

Błażej Prośniewski, ak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak