X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Piotr Naimski: w 2021 r. Polska będzie miała możliwość dostaw gazu do ukraińskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 19:02
Budowa nowego gazociągu na Ukrainie to najprostsze rozwiązanie, wiodące do realizacji polsko-amerykańsko-ukraińskiego memorandum gazowego - uważa pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury krytycznej Piotr Naimski.
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: Sejm RP (twitter)

Jak ocenił na Forum Ekonomicznym w Krynicy Piotr Naimski, podpisane w sobotę memorandum wyraża "intencję współpracy i porozumienia, w przypadku gdyby Ukraina potrzebowała gazu w wyniku kryzysów".

Polska, Ukraina i USA podpisały w sobotę w Warszawie memorandum na rzecz współpracy we wzmocnieniu regionalnego bezpieczeństwa dostaw gazu. Przewiduje ono m.in. zaangażowanie w reformy ukraińskiego sektora gazowego i poprawę możliwości dywersyfikacji dostaw.

- Ukraina wyraża zainteresowanie, by móc kupić gaz poza dostawcami, których ma obecnie i sprowadzić go poprzez terminal w Świnoujściu - dodał.

Jak wyjaśnił pełnomocnik, dostawa gazu z Polski na Ukrainę może nastąpić istniejącym interkonektorem, którego roczne zdolności przesyłowe nie przekraczają 1,5 mld m sześc., albo nowym interkonektorem o zdolnościach 5-6 mld m sześc. Ta opcja wymaga jednak budowy po stronie ukraińskiej 110 km nowego gazociągu.

- To najprostsze wyjście - stwierdził Naimski, przypominając, że po stronie ukraińskiej nie ma jeszcze decyzji inwestycyjnych, za to w 2021 r. Polska będzie miała fizyczną możliwość dostawy takiej ilości gazu do ukraińskiej granicy. "Intencja z memorandum będzie wtedy mogła być zrealizowana" - dodał.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej Ukrainy Oleksandr Danyliuk, pytany w sobotę o nowy gazociąg, stwierdził, że zespół ekspertów będzie poszukiwał "optymalnego, najszybszego i najtańszego sposobu realizacji tego dokumentu".

- Nowy gazociąg to tylko jedna z opcji. Wierzymy, że są tańsze warianty - powiedział Danyliu.

PAP, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gazoport w Świnoujściu. Przetarg na rozbudowę jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 13:39
Pełnomocnik rządu ds. infrastruktury energetycznej Piotr Naimski poinformował, że do końca roku zostanie ogłoszony przetarg na rozbudowę gazoportu w Świnoujściu. Dodał, że cała procedura powinna przebiegać "bardzo szybko"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Naimski: nie chodzi o to, żeby Rosjanie byli zadowoleni, tylko żeby Polska była bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 09:30
- Całkowite uniezależnienie się od monopolistycznych decyzji rosyjskiego dostawcy jest realne. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze, żeby tego dokonać - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PGNiG: za amerykański gaz nie zapłacimy drożej

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 15:18
Nasz kraj zużywa około 16 mld m3 gazu, z czego mniej więcej 4,5 mld m3 pochodzi z krajowych źródeł. Około 10 mld m3 gazu kupujemy w Rosji w ramach Kontraktu Jamalskiego obowiązującego do końca 2022 roku. Stopniowo dywersyfikujemy dostawy błękitnego paliwa - o czym m.in. w Polskim Radiu 24 przypomniał prezes PGNiG Piotr Woźniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo energetyczne. Dywersyfikacja dostaw surowców to konieczność

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 17:40
Polska jest zależna od importu gazu. Obecnie blisko 70 proc. zapotrzebowania na ten surowiec pochodzi z zagranicy. Ok. 90 proc. importu realizowane jest według długoterminowego kontraktu zawartego przez PGNiG z rosyjskim Gazpromem. Kontrakt ten wygaśnie w 2022 roku.
rozwiń zwiń