X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kto będzie w Polsce dostawcą sprzętu 5G? M. Zagórski: zdecydują operatorzy telekomunikacyjni

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 18:22
Strategia cyberbezpieczeństwa to jeden z tematów 29. Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak mówił w radiowej Jedynce szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski - nasza aktywność w różnych sferach życia coraz bardziej zależy od cyfrowej transmisji danych, dlatego cyberbezpieczeństwo to nie jest chwilowa moda.
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: shutterstock

Minister cyfryzacji nawiązał w rozmowie do podpisanej niedawno umowy polsko-amerykańskiej w sprawie bezpieczeństwa sieci 5G. Jak mówił sieć ta charakteryzuje się m.in. tym, że będzie umożliwiała jeszcze większą i bardziej stabilną niż dotąd transmisję danych.


Ponieważ bardzo będzie wpływała na nasze życie, tym bardziej trzeba zapewnić jej bezpieczeństwo już na etapie budowy. Minister pytany o to, kto w Polsce zbuduje sieć 5G - odparł, że "na pewno będą to partnerzy gwarantujący nam bezpieczeństwo".

Marek Zagórski nie chciał jednak powiedzieć jednoznacznie, czy będzie to np. szwedzka firma Ericsson, czy chińska Huawei. Zaznaczył, że decyzje o tym - kto będzie w Polsce dostawcą sprzętu "będą tak naprawdę decyzjami operatorów telekomunikacyjnych", natomiast - dodał - w naszym interesie jest, aby ten sprzęt powstawał w naszym kraju i trafiał również na eksport.


- Musimy zdefiniować kryteria i standardy bezpieczeństwa, aby dostawcy, których (operatorzy - red.) będą wybierali nie stanowili zagrożenia dla funkcjonowania tej sieci i (...) państwa - ocenił Marek Zagórski.

Błażej Prośniewski, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak