X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Forum w Krynicy. Porozumienie w sprawie rozwoju ruchu lotniczego

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 17:20
Spółka zarządzająca budową Centralnego Portu Komunikacyjnego podpisała porozumienie z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej w sprawie zaprojektowania nowej przestrzeni powietrznej. Podpisanie umowy ogłoszono podczas 29 Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Audio
  • Prezes PAŻP Janusz Janiszewski mówi podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy o porozumieniu w sprawie rozwoju ruchu lotniczego.
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: shutterstock

Chodzi przede wszystkim o zwiększenie przepustowości ruchu lotniczego po uruchomieniu nowego lotniska w Baranowie koło Warszawy. 

Jak powiedział prezes PAŻP Janusz Janiszewski, konieczne będzie zarówno zwiększenie zatrudnienia, jak i inwestycje w nowe systemy kontroli powietrznej. Zapowiedział że zostanie zatrudnionych i wyszkolonych prawie 400 nowych kontrolerów ruchu lotniczego. Plan zakłada także budowę i wyposażenie nowej wieży kontroli lotów.

Prezes Janiszewski zapowiedział, że zostaną wykorzystane najnowsze technologie, które pozwalają na zwiększenie ruchu lotniczego przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa. 

PAŻP ma się też włączyć w tworzenie planu generalnego budowy CPK.

Prezes PAŻP zapowiedział, że Agencja będzie koordynować swoje działania ze spółką odpowiedzialną za budowę nowego portu tak, by po jego otwarciu mogło korzystać ze zwiększonej przepustowości.

Z prognoz Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w 2035 roku z usług lotnictwa cywilnego skorzysta w Polsce 95 milionów pasażerów. W zeszłym roku liczba ta była dwa razy mniejsza. 

IAR, akg

Czytaj także

Po Forum Ekonomicznym w Krynicy. Recepty dla samorządów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 14:52
Częścią tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy tradycyjnie już było Forum Regionów poświęcone rozwojowi samorządów. - Miasta muszą być bardziej funkcjonalne - mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 Paweł Grabowski z Kukiz'15. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

CPK zmieni życie Polaków - uważa prezes spółki, odpowiedzialnej za budowę Portu Solidarność

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 20:03
Jacek Bartosiak będzie prezesem spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) - poinformował wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK Mikołaj Wild.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centralny Plan Komunikacyjny: ruszył proces planowania inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 15:22
Zarząd spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego jest już w komplecie. We wtorek dołączyło do niego trzech nowych członków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CPK to nie tylko lotnisko, ale także nowa sieć kolejowa i drogowa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 15:18
Jeszcze w tym roku będzie rozpisany przetarg - i być może rozstrzygnięty - na inwentaryzację środowiskową sieci kolejowej, która połączy Centralny Port Komunikacyjny (CPK) z Warszawą, a także z Płockiem, Włocławkiem, Toruniem i Gdańskiem - zapowiedział wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed nami IV Polonijne Forum Ekonomiczne w Krynicy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 16:34
W dniach 3-4 września w Krynicy  odbędzie się IV Polonijne Forum Ekonomiczne, organizowane w ramach XXIX Forum Ekonomicznego przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich i Senat RP.
rozwiń zwiń