X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Portugalski tygodnik: Polska światowym liderem wzrostu gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 11:07
Portugalski tygodnik "Expresso", wieszcząc recesję w Europie, wskazuje Polskę jako “światowego lidera wzrostu gospodarczego” wśród państw rozwiniętych. Gazeta zwraca uwagę, że od 1992 roku tylko Australia nadąża za naszym krajem pod względem tempa wzrostu PKB. 
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Georgios Tsichlis
  • "Expresso": Polska jest światowym liderem wzrostu gospodarczego
  • Pod względem tempa wzrostu nadąża za nami tylko Australia
  • Tygodnik: Polska powinna oprzeć się spowolnieniu w Niemczech

Wydawany w Lizbonie tygodnik spodziewa się, że wraz z recesją w Niemczech zjawisko to może pojawić się też w innych krajach Unii Europejskiej, wskazuje jednak, że powinna mu się oprzeć Polska.


warszawa 1200.jpg
KE podnosi prognozę wzrostu PKB dla Polski. Jesteśmy w czołówce UE pod względem tempa rozwoju

"Z pewnością jednym z krajów, który dotknie niemiecka recesja, będzie Portugalia. Potwierdzają to już ekonomiści. Mimo to główni krajowi eksporterzy nie widzą powodów do paniki” - napisał tygodnik.

Nie ma obaw o tempo rozwoju

Powołując się na przewidywania Międzynarodowego Funduszu Walutowego, “Expresso” twierdzi, że do 2024 r. rząd w Warszawie powinien być spokojny o wzrost PKB. Zaznacza, że od 1992 r. tylko dwa kraje na świecie, Polska i Australia, nie doświadczyły recesji.

- W ciągu tak długiego okresu oba te kraje, nawet mimo globalnego kryzysu finansowego, nie wyhamowały we wzroście gospodarczym - pisze tygodnik, określając Polskę i Australię mianem “światowych liderów” wśród państw rozwiniętych.

Zapomnieliśmy czym jest kryzys


“Expresso” wskazuje, że o ile Polska od 27 lat nie wie, czym jest recesja, to większość państw UE miała od 1992 r. zaledwie od 6 do 9 lat wzrostu gospodarczego, a Portugalia tylko pięć lat.

Odnotowuje, że istnieje jeszcze drugi ranking - państw słabo rozwiniętych, w których notowany jest od blisko 40 lat systematyczny wzrost PKB. Tygodnik wskazuje, że statystyce tej przewodzi Bangladesz.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Zobacz więcej na temat: pkb
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska liderem wzrostu gospodarczego w Europie i na świecie

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 14:53
Nasze wyniki PKB w II kwartale plasują Polskę wśród europejskich i światowych liderów wzrostu gospodarczego - napisał w środę na Tweeterze premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do środowych danych Głównego Urzędu Statystycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rządy Pieniądza". Czy Polska jest w stanie dogonić najbogatsze państwa?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 13:34
Gośćmi audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 byli: Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej i Adam Ruciński ze spółki doradczej BTFG. Jednym z tematów debaty była pozycja Polski w światowej gospodarce.
rozwiń zwiń