X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

UOKiK: Idea Bank złamał prawo ws. obligacji GetBack

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 11:40
Idea Bank wprowadzał konsumentów w błąd podczas sprzedaży obligacji korporacyjnych GetBack - uznał Prezes UOKiK. Urząd poinformował, że wydana decyzja częściowa będzie istotnym wsparciem dla poszkodowanych w dochodzeniu roszczeń.
Audio
  • Idea Bank złamał prawo podczas sprzedaży obligacji GetBack - uważa prezes UOKiK Marek Niechciał.
UOKiK uznał, że Idea Bank wprowadzał konsumentów w błąd, podczas sprzedaży obligacji GetBack-u.
UOKiK uznał, że Idea Bank wprowadzał konsumentów w błąd, podczas sprzedaży obligacji GetBack-u. Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

Decyzja częściowa oznacza, że postępowanie administracyjne przeciw Idea Bankowi nie zostało ostatecznie zakończone.

Urząd przypomniał, że w październiku u.br. wszczął postępowanie, w którym postawił bankowi zarzuty stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. W tym czasie do urzędu wpłynęło ponad 520 skarg. Wynikało z nich, podobnie jak z postawionych przez urząd zarzutów, że przedstawiciele Idea Banku podawali klientom wprowadzające w błąd informacje, np. o tym, że obligacje GetBack przyniosą im gwarantowany zysk lub że dostęp do tych obligacji jest limitowany.

- Dzisiaj UOKiK potwierdził część stawianych kilka miesięcy temu zarzutów - wydał decyzję częściową wobec Idea Banku, stwierdzając stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych - poinformował urząd.

Jak podano Prezes UOKiK uznał, że bank wprowadzał konsumentów w błąd, informując, że obligacje GetBack dadzą im gwarantowany zysk w skali roku i że są równie bezpieczne jak lokata bankowa albo obligacje skarbowe, a także że są objęte nadzorem KNF.

UOKiK zaznaczył, że o rozstrzygnięciu prezesa UOKiK bank musi poinformować na swojej stronie internetowej, zamieszczając określonej treści oświadczenie. Podkreślono, że decyzja nie jest prawomocna, Idea Bank może się odwołać do sądu w ciągu miesiąca od jej doręczenia.

IAR/PAP, akg

Zobacz więcej na temat: UOKiK obligacje banki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zły sposób informowania o zmianach. Banki oferują zwroty

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 08:45
Banki muszą zwracać klientom pieniądze. Chodzi o sytuację, gdy bank w ciągu ostatnich 3-4 zmienił tabelę opłat i prowizji i nie informował o tym klientów w odpowiedni sposób. Banki najczęściej przekazywały taką informację w systemie bankowości elektronicznej. Tymczasem, zdaniem UOKiK-u, powinny były to zrobić na "twardym nośniku", czyli np. wysyłając tradycyjny list. Teraz banki muszą zwrócić klientom różnicę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UOKiK ukarał Polski Dom Maklerski za sprzedaż obligacji GetBack. Czy pomoże to poszkodowanym?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 20:31
2 mln złotych kary ma zapłacić Polski Dom Maklerski za sprzedaż obligacji Getbacku. Jak twierdzą goście radiowej Jedynki, decyzja UOKiK może pomóc poszkodowanym obligatariuszom w dochodzeniu swoich roszczeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Sejmie o aferze GetBack: 38 podejrzanych i 11 osób aresztowanych, zabezpieczony majątek

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 20:01
Sejmowa komisja finansów publicznych przyjęła we wtorek odpowiedź Prokuratura Krajowego na dezyderat komisji finansów publicznych dotyczący nadużyć i nieprawidłowości zidentyfikowanych w toku postępowania w sprawie GetBack. Tymczasem poszkodowani przez GetBack apelują o zwiększenie zespołu prokuratorskiego rozpatrującego wnioski pokrzywdzonych.
rozwiń zwiń