X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Fed tnie stopy procentowe. Pierwszy raz od kryzysu w 2008 roku

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 21:00
Amerykański bank centralny obniżył stopy procentowe o 25 punków bazowych do przedziału 2,0-2,25 procent. Jest to pierwsze cięcie stóp procentowych przez Fed od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku. 
Amerykański bank centralny zdecydował o obniżce stóp procentowych.
Amerykański bank centralny zdecydował o obniżce stóp procentowych.Foto: Pixabay

Komitet Otwartego Rynku (FOMC) Rezerwy Federalnej w opublikowanym oświadczeniu argumentuje, iż powodem cięcia stóp były - skutki globalnych zdarzeń dla perspektyw gospodarczych, a także wytłumiona presja inflacyjna.

FOMC określił tempo wzrostu gospodarczego w USA jako "umiarkowane" a rynek pracy jako "silny". Mimo to zdecydował się na cięcie stóp. Pozostawił natomiast otwartą drogę do kolejnych obniżek deklarując, że - będzie odpowiednio działał, by podtrzymać ekspansję gospodarczą.

Wcześniej prezydent USA Donald Trump twierdził, że Rezerwa Federalna powinna na środowym posiedzeniu przeprowadzić cięcie stóp o 50 punktów bazowych. W jego opinii bez zacieśniania polityki pieniężnej amerykańska gospodarka rosłaby o 4 proc. a indeks Dow Jones Industrial byłby o 10 tys. punktów wyższy.

Po obniżce stóp przez Fed umocnił się amerykański dolar, choć analitycy spodziewali się raczej jego osłabienia.

Decyzja amerykańskiego banku centralnego ma duże znaczenie dla inwestorów handlujących walutami, akcjami, obligacjami, czy surowcami. 

akg

Zobacz więcej na temat: fed dolary stopy procentowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Posiedzenie FED: czy stopy procentowe pójdą w dół, umacniając złotego?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 09:51
Amerykański bank centralny zdecyduje dzisiaj o poziomie stóp procentowych w USA. Prawdopodobnie pierwszy raz od ponad dekady FED je obniży.
rozwiń zwiń