X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

W urzędach pracy ok. 30 procent osób rejestruje się tylko ze względu na ubezpieczenie zdrowotne

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 16:30
Stopa bezrobocia w strefie euro w czerwcu po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 7,5 procent - poinformował Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej. Według Eurostatu, bezrobocie w Polsce wyniosło w czerwcu 3,8 procent.
Audio
  • O sytuacji na krajowym rynku pracy - była mowa w radiowej Jedynce w audycji opracowanej przez Aleksandrę Tycner.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Glow Images/East News

- Według Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia w Polsce w czerwcu wynosiła 5,3 procent. Różnice wynikają z odmiennej metodologii liczenia tego wskaźnika. Eurostat liczy jako bezrobotnych osoby w wieku od 15 do 74 roku życia, które nie mają pracy, są zdolne ją podjąć w ciągu dwóch tygodni, a także aktywnie jej poszukiwały. Natomiast GUS podaje liczbę bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy. Niezależnie od sposobów pomiaru, bezrobocie mamy bardzo niskie  - mówił w radiowej Jedynce Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

- Bezrobocie w Polsce zaczyna się stabilizować na bardzo niskim poziomie - skomentował Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Polskim problemem pozostaje nadal niska stopa zatrudnienia. Mamy prawie 5 milionów osób w wieku produkcyjnym, które nie pracują.

- Wskaźnik aktywności zawodowej wzrósł i jest na poziomie ponad 70 procent - zauważa jednak wiceminister Stanisław Szwed i dodaje, że sytuacja, kiedy nie ma w ogóle osób biernych zawodowo, jest nierealna.

Szacunki podają, że w urzędach pracy około 30 procent osób rejestruje się tylko ze względu na ubezpieczenie zdrowotne. Potencjał do wykorzystania więc jest, podobnie, jak możliwość zwiększenia zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Przeciętna stopa bezrobocia w 28 krajach UE wyniosła w czerwcu 6,3 procent.

Aleksandra Tycner, akg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak