X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Biznes obawia się eskalacji napięcia w Hongkongu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 15:01
Eskalacja masowych protestów i kryzys polityczny w Hongkongu sprawiają, że amerykańscy przedsiębiorcy oceniają działalność w regionie jako „bardziej ryzykowną” niż dawniej, ostrzegła izba handlowa USA w Hongkongu na podstawie ankiety.
Przedsiębiorcy odczuwają konsekwencje zakłóceń spowodowanych tygodniami masowych demonstracji w Hongkongu.
Przedsiębiorcy odczuwają konsekwencje zakłóceń spowodowanych tygodniami masowych demonstracji w Hongkongu.Foto: Pixabay.com/Public domain

Izba zaapelowała do władz o podjęcie „natychmiastowych i konkretnych działań”, by rozwiązać kwestie, które doprowadziły do demonstracji, sprostać oczekiwaniom Hongkończyków i przywrócić zaufanie do Hongkongu jako ważnego centrum finansowego i biznesowego w Azji.

Konsekwencje zakłóceń

Zasugerowano władzom całkowite i formalne wycofanie projektu nowelizacji prawa ekstradycyjnego, przeciwko któremu od dwóch miesięcy trwają masowe protesty. Wezwano także do przeprowadzenia wiarygodnego, niezależnego śledztwa w sprawie sporu wokół nowelizacji, co również jest wśród postulatów protestujących.

Ankieta wykazała, że przedsiębiorcy już odczuwają konsekwencje zakłóceń spowodowanych tygodniami masowych demonstracji, paraliżu politycznego oraz przypadków brutalnych i destrukcyjnych działań w mieście, które zdobyło renomę jednego z najbezpieczniejszych na świecie – podano.

Spadają obroty

Wśród negatywnych skutków wymieniono spadek obrotów wynikający z zaburzenia łańcucha dostaw i konsumpcji, a także długoterminowe obawy związane z odwołanymi wydarzeniami i wstrzymanymi inwestycjami. „Respondenci poinformowali ponadto o pogłębiającym się wrażeniu wewnątrz firm i wśród zagranicznych klientów, że Hongkong stał się mniej bezpiecznym i bardziej ryzykownym miejscem do prowadzenia biznesu” - napisano.

Izba zaznaczyła, że Hongkong wciąż posiada wiele unikatowych zalet konkurencyjnych, ale wyraziła obawy, że pogarszająca się opinia o mieście może spowodować w dłuższym okresie nieodwracalne straty. Głównym beneficjentem spadku pozycji Hongkongu byłby Singapur – uznali ankietowani.

Wstrzymane prace nad kontrowersyjnym projektem

Sekretarz finansowy Hongkongu (odpowiednik ministra finansów w lokalnej administracji regionu) Paul Chan ocenił, że protesty zaszkodziły wizerunkowi Hongkongu na świecie i uderzyły w branżę handlu detalicznego. Na konferencji prasowej w Pekinie rzecznik chińskiego rządowego biura ds. Hongkongu i Makau Yang Guang oświadczył, że „mała liczba radykalnych protestujących” poważnie zaszkodziła stabilności i dobrobytowi Hongkongu.

Pod presją największych demonstracji od 1997 roku administracja Hongkongu zawiesiła prace nad popieranym przez Pekin projektem nowelizacji prawa ekstradycyjnego, która umożliwiłaby m.in. przekazywanie podejrzanych władzom Chin kontynentalnych. Wielu mieszkańców uznaje ten projekt za zagrożenie dla praworządności Hongkongu, na której opiera się pozycja tego miasta jako międzynarodowego centrum finansowego.

PAP, akg

Zobacz więcej na temat: handel biznes Hongkong USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak