X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czyste Powietrze: uproszczenie procedury przy wymianie starych pieców na nowe

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 13:05
W poniedziałek 29 lipca wchodzą w życie rozwiązania, dzięki którym łatwiej będzie złożyć wniosek o wymianę pieca kopciucha w ramach programu Czyste Powietrze.
Audio
  • O nowych regulacjach mających ułatwić osobom zainteresowanym wymianę starych pieców, w ramach programu Czyste Powietrze - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Dariusza Kwiatkowskiego.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: canon_shooter/Shutterstock.com

Jednak już od ponad miesiąca Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisują umowy z gminami, dotyczące umożliwienia składania wniosków w urzędach gminnych. Dotychczas można to było zrobić tylko w biurach wojewódzkich funduszy.

- Nowe uregulowanie jest dużym ułatwieniem dla mieszkańców, zainteresowanych wymianą pieców, istotne znaczenie ma też przeszkolenie przez wojewódzki fundusz  gminnych urzędników, zajmujących się tymi sprawami - wyjaśnia w radiowej Jedynce Marcin Tylczyński - kierownik referatu pozyskiwania środków zewnętrznych w urzędzie gminy Żabia Wola w województwie mazowieckim.

- Zaproszenie do współpracy samorządów miało przede wszystkim na celu poprawę dostępności do programu Czyste Powietrze i zwiększenie liczby beneficjentów,  podkreśla Anna Król - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie.

Dzięki współpracy samorządy uzyskują duże możliwości udzielenia wsparcia mieszkańcom zainteresowanych wymianą pieców.

Zdaniem Marcina Tylczyńskiego, w efekcie podpisywanych umów, gminy przejmą  kompleksową opiekę nad procedurą związaną ze złożeniem wniosku.

Dotychczas współpracę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie, przy realizacji programu Czyste Powietrze, zadeklarowało ponad 100 gmin. 

Około setki mazowieckich gmin podpisało już porozumienia lub potwierdziło, że tego dokonają.

Dariusz Kwiatkowski, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak