X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

2 zł za godzinę odeszło w przeszłość. PIP o przestrzeganiu przepisów w sprawie stawki godzinowej

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 17:10
Znacząca większość firm przestrzega wypłacania minimalnej stawki godzinowej - wynika z kontroli przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy. 
Audio
  • Znacząca większość firm przestrzega wypłacania minimalnej stawki godzinowej- wynika z kontroli przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy - poinformowała Danuta Rutkowska rzeczniczka PIP. (IAR)
  • Danuta Rutkowska - rzeczniczka PIP - mówi, jak firmy przestrzegają wypłacania minimalnej stawki godzinowej. (IAR)
wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej sprawiło, że zdecydowana większość firm jest w stanie zapewnić godziwą płacę na umowie cywilnoprawnej, nawet przy wykonywaniu prac prostych - poinformowała Państwowa inspekcja Pracy.
wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej sprawiło, że zdecydowana większość firm jest w stanie zapewnić godziwą płacę na umowie cywilnoprawnej, nawet przy wykonywaniu prac prostych - poinformowała Państwowa inspekcja Pracy.Foto: Pixabay

Jak powiedziała rzeczniczka PIP Danuta Rutkowska - tylko 2 procent skontrolowanych przedsiębiorców zatrudniających osoby na podstawie umów cywilnoprawnych, nie stosowało przepisów dotyczących stawki godzinowej.

Godziwa płaca

Danuta Rutkowska zwróciła uwagę, że wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej sprawiło, że zdecydowana większość firm jest w stanie zapewnić godziwą płacę na umowie cywilnoprawnej, nawet przy wykonywaniu prac prostych. Stawki w wysokości 2 złote za godzinę, jakie niektórzy zatrudnieni otrzymywali zanim wprowadzono stawkę godzinową odeszły w przeszłość.

Rzeczniczka dodała, że za nieprzestrzeganie przepisów o wypłacaniu minimalnej płacy za godzinę pracy grozi kara grzywny od tysiąca do 30 tysięcy złotych.

14 złotych za godzinę

Stawka godzinowa wprowadzona została przez rząd PiS 1 stycznia 2017 roku. Obecnie minimalna płaca za godzinę pracy wynosi wynosi 14 złotych 70 groszy brutto. Rząd zaproponował, by w przyszłym roku było to 16 złotych brutto.

IAR, akg

Zobacz więcej na temat: praca firma kontrola
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pracodawcy pod presją płacową, ale zarobki nie będą rosły w nieskończoność

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 20:19
Choć od co najmniej od roku mówi się, że doczekaliśmy sie w Polsce rynku pracownika, to eksperci ostrzegają, że sytuacja taka nie będzie trwała w nieskończoność, a wraz ze spowolnieniem gospodarki, co prognozują, nie da się utrzymać tak wysokiego tempa wzrostu zatrudnienia i płac.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PIP o pracy na czarno cudzoziemców w Polsce. Budowlanka na cenzurowanym

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 17:30
W co trzeciej firmie zatrudniającej cudzoziemców stwierdzono naruszenia przepisów - wynika z kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w pierwszym półroczu tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badanie: Polacy coraz rzadziej zmieniają pracę

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 15:59
Co najmniej 3/4 badanych przez Instytut Randstad zostaje w pracy po godzinach, większość z nich przynajmniej raz w miesiącu. Na nieprzerwaną pracę w danej firmie powyżej 5 lat wskazuje 38 procent badanych - o 5 punktów procentowych więcej niż przed kwartałem.
rozwiń zwiń