X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o wpis do ewidencji przez producentów wina

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 10:02
Na wniosek producentów i przedsiębiorców wyrabiajacych wino Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa dokonuje wpisu do ewidencji, na każdy rok gospodarczy, w którym będzie wyrabiane wino. Dziś upływa ostateczny termin na złożenie takiego wniosku.
Audio
  • W radiowej Jedynce Piotr Burkot z KOWR-u mówił o mijającym dziś terminie na składanie wniosków o wpis do ewidencji przez producentów wina. (Tomasz Matusiak)
Zmiany dotyczą głównie cudzoziemców, którzy wykonują prace sezonowe, z Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.
Zmiany dotyczą głównie cudzoziemców, którzy wykonują prace sezonowe, z Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.Foto: JP WALLET/Shutterstock.com

Jak przypomniał w radiowej Jedynce Piotr Burkot z KOWR-u - wyrób wina z winogron pozyskanych z upraw w Polsce wymaga uzyskania wpisu do ewidencji prowadzonej przez dyrektora generalnego KOWR-u. Bez tego nie można wprowadzać wina do obrotu.

- Należy złożyć wniosek o wpis do ewidencji, oświadczenie, że nie jest się karanym za przestępstwo przeciwko mieniu oraz wiarygodności dokumentów oraz, że wnioskodawca posiada tytuł własności do obiektu, w którym będzie wyrabiane wino - dodał przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Wnioski o wpis do ewidencji można złożyć osobiście w Centrali Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie lub wysłać za pośrednictwem poczty.

Tomasz Matusiak, akg


 

Zobacz więcej na temat: KOWR rolnictwo Tomasz Matusiak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak