X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Będą kredyty na innowacje technologiczne

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 17:52
Od października tego roku przedsiębiorcy z sektora małych i średnich firm będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na innowacje. Bank Gospodarstwa Krajowego uruchamia szóstą edycję konkursu "Kredyt na innowacje technologiczne". W puli jest 350 milionów zł.
Audio
  • O szóstej edycji konkursu "Kredyt na innowacje technologiczne" - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Aleksandrę Tycner.
Premia technologiczna, czyli kredyt na innowacje technologiczne skierowana jest do mikro, małych i średnich firm.
Premia technologiczna, czyli kredyt na innowacje technologiczne skierowana jest do mikro, małych i średnich firm.Foto: Pixabay

- Premia technologiczna, czyli kredyt na innowacje technologiczne skierowana jest do mikro, małych i średnich firm, to znaczy takich, które zatrudniają nie więcej niż 250 pracowników - mówił w radiowej Jedynce Tomasz Burczyński, dyrektor Biura Kredytu Technologicznego w Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Maksymalna kwota dotacji wynosi 6 milionów zł. Wspieranie innowacji jest w Polsce wskazane, bo nakłady na badania i rozwój wciąż są u nas niewielkie - zauważa Jakub Bińkowski ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

A to, że potrzeba innowacyjnych rozwiązań potwierdza niska produktywność naszej gospodarki.

- Wspieranie firm z sektora MŚP to jedno z głównych zadań Banku Gospodarstwa Krajowego i właśnie takim hitowym produktem jest kredyt na innowacje technologiczne - podkreśla Tomasz Burczyński.

Tegoroczny przyjmowanie wniosków o wsparcie na innowacje technologiczne rozpocznie się w październiku i potrwa do lutego 2020 roku.

Dotąd najwięcej wniosków o dofinansowanie złożyli przedsiębiorcy z województwa podkarpackiego, małopolskiego  i mazowieckiego. Z kolei czołówkę miast otwiera Mielec , a za nim Kraków i Gdańsk.

Aleksandra Tycner, akg

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Polsce wydatki na badania i rozwój są dwa razy niższe niż średnia europejska. Technologiczne premie dla innowatorów mają to zmienić

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 12:47
Małe, mikro i średnie przedsiębiorstwa, które wprowadzają na rynek innowacyjne produkty lub usługi, mogą starać się o premię technologiczną w kwocie aż do 6 mln złotych. Bank Gospodarstwa Krajowego wystartuje 15 lutego z naborem wniosków o dofinansowanie dla firm z nowatorskimi pomysłami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duże firmy walczą z małymi o informatyków

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 17:15
Pracownicy generalnie są dziś towarem deficytowym. Pracodawcy szczególny kłopot mają ze znalezieniem chętnych do działów IT, w najtrudniejszej sytuacji są ci średni i mali.
rozwiń zwiń